Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 24 lutego 2024 04:17
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przychodnia ma nowoczesną pracownię rentgenowską. Sprzęt usprawni pomoc pacjentom

Przychodnia ma nowoczesną pracownię rentgenowską. Sprzęt usprawni pomoc pacjentom
Przedstawiciele samorządu województwa, powiatu i gminy oraz dyrektorzy placówek medycznych wzięli dziś udział w uroczystym otwarciu pracowni rentgenodiagnostyki w przychodni przy ulicy Harcerskiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Nowa pracownia RTG zlokalizowana została w przychodni przy ulicy Harcerskiej, zaś zakupione urządzenie będzie można zastosować do szeregu specjalistycznych badań. Wartość całej inwestycji wyniosła blisko 1,2 mln złotych, środki pochodziły z dofinansowania Unii Europejskiej.

- Jest to jeden z ostatnich elementów projektu walki z covidem. Chciałbym podziękować wszystkim samorządowcom, za to, że zawsze podchodzą do służby zdrowia, jako oferty dla swoich mieszkańców. Kadra medyczna pracująca w szpitalu i podległych jednostkach jest zadowolona z tych przedsięwzięć. Przed nami nowa perspektywa finansowa i wsparcie dla szybkiej opieki zdrowotnej - mówił marszałek województwa Andrzej Buła.

- To nie jest jedyne wsparcie i myślę, że nie ostatnie. Przed nami nowa perspektywa finansowa, nowe zadania i decyzje, które będą stały przed zarządem szpitala i województwa. Tego typu pracownia i urządzenia, które dzisiaj są do dyspozycji przychodni i dla mieszkańców, są bezcenne - powiedział radny sejmiku województwa Robert Węgrzyn.

- Do przychodni przy ulicy Harcerskiej wstąpiła nowa jakość, jeżeli chodzi o usługi medyczne skierowane do mieszkańców naszego miasta, jak i powiatu. Szeroko pojęta służba zdrowia jest wspólnym dobrem. Stary sprzęt służył już kilkanaście lat - mówi Paweł Masełko, starosta powiatu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ