Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 22:49
Reklama
Reklama
Reklama

Dwie koncepcje przebudowy głównego skrzyżowania w Koźlu. Będzie spotkanie z mieszkańcami

Dwie koncepcje przebudowy głównego skrzyżowania w Koźlu. Będzie spotkanie z mieszkańcami
Korkujące się w godzinach szczytu skrzyżowanie, brak połączenia istniejących ścieżek rowerowych oraz zbyt mały parking przy przystani „Szkwał”. To komunikacyjne bolączki Koźla. Magistrat szuka pomysłu jak je rozwiązać i zaprasza mieszkańców do dyskusji.

Na stole leżą już przygotowanie dwie koncepcje programowo-przestrzenne dla zadania „Dokumentacja projektowo-kosztorysowa budowy/przebudowy Xawerego Dunikowskiego od ul. Karpackiej do Mostu Józefa Długosza w Kędzierzynie-Koźlu”. Zakładają one budowę ronda w miejscu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy Powiatowym Urzędzie Pracy oraz ścieżki rowerowej łączącej istniejący trakt na wale ze ścieżkami na Plantach, a także reorganizację ruchu na Wyspie. Kompleksowa inwestycja to ukłon w stronę wszystkich uczestników ruchu: pieszych, rowerzystów i kierowców.

Spotkanie informacyjne w tej sprawie odbędzie się 2 marca (przyszły czwartek) o godzinie 16:00 w sali nr 229 kozielskiego magistratu. Urzędnicy szczegółowo omówią przygotowane rozwiązania i poprowadzą dyskusję z mieszkańcami. Pojawi się okazja do zgłaszania swoich uwag i sugestii, które zostaną przekazane do projektantów. Wszystkie zainteresowane osoby z przygotowaną dokumentacją mogą zapoznać się już wcześniej. Dostępna jest ona w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1532/24543/dokumentacja-projektowo-kosztorysowa-budowy-przebudowy-xawerego-dunikowskiego-od-ul-karpackiej-do-mostu-jozefa-dlugosza-w-kedzierzynie-kozlu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ryszard 14.03.2023 18:45
Gratulacje dla zawodniczek, trenerów i całemu zespołowi Lewady Zakrzów. 👏👍

😕 13.03.2023 09:17
Ooooooooo !!! To nie dobrze, ojjjjj bardzo niedobrze 😕 Przecież taki sukces ogólnopolski, to strasznie musiał zdenerwować radnych mniejszości niemieckiej z gminy Polska Cerekiew. 😆 Przeca te radne i radni chyba z rozpaczy powyrywają se wszystkie włosy - nie tylko na głowach 🤭 A mówiąc poważnie, to serdeczne gratulacje dla bardzo zdolnych i utalentowanych zawodniczek i zawodników 👍Super i oby tak dalej 👍👍 👍 👍 BRAWO !!! 👏👏👏👍👍👍👌👌👌 🥀🥀🥀🥀🥀🌺🌺🌺🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

Kuń 13.03.2023 08:39
To wójt i radni pewnie niezadowoleni.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ