Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 23:13
Reklama
Reklama
Reklama

Wyróżnienia dla czterech szkół średnich z naszego powiatu. Dyrektorzy odebrali tarcze jakości

Wyróżnienia dla czterech szkół średnich z naszego powiatu. Dyrektorzy odebrali tarcze jakości
W Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu dyrektorzy czterech szkół ponadpodstawowych odebrali tarcze jakości przyznane przez „Perspektywy”, które co roku oceniają i wyłaniają najlepsze polskie szkoły. Ranking to okazja, by sprawdzić się na tle innych. Cztery szkoły w powiecie mogą pochwalić się brązowymi oraz srebrnymi tarczami jakości. Dyrektorom gratulowali starosta Paweł Masełko oraz wicestarosta Józef Gisman.

- Rankingi zewnętrzne pokazują nam część pracy, jaką wykonują nasi nauczyciele i dyrektorzy. Wyniki z egzaminów zewnętrznych potwierdzają, że jesteśmy w czołówce województwa, czyli ten standard edukacyjny jest wysoki. I to dla nas kluczowe. Powoli przygotowujemy się do nowego roku szkolnego, będą nowości edukacyjne, tak by uczniowie mogli uzyskać nowe kwalifikacje potrzebne na rynku pracy, który bardzo mocno obserwujemy i stale dostosowujemy ofertę kształcenia – mówi starosta Paweł Masełko.

Katarzyna Arciszewska-Stępień, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu mówi, że edukacja to stan umysłu.

– By utrzymać ten wynik musimy dbać nie tylko o przestrzeń intelektualną w naszej szkole, ale także przestrzeń bezpieczną emocjonalnie, bo to w tych czasach jest bardzo ważne. Jeśli w tym roku uda nam się zadbać o tę przestrzeń, to wyniki za rok będą na tym samym poziomie, albo nawet lepsze. A poza rankingiem na pewno istotna jest atmosfera, jaką wszyscy tworzymy – mówi dyrektor II LO.

Najwyżej notowaną w powiecie szkołą pozostaje kozielski Zespół Szkół nr 1 kierowany przez Ewelinę Kowaś. – To zasługa wszystkich, bo na sukces pracuje zespół. To są nasi nauczyciele, którym bardzo zależy na wysokich osiągnięciach uczniów. Ale to są też uczniowie, którym zależy na tym, by pogłębiać swoją wiedzę, sprawdzając ją podczas przeróżnych olimpiad. Będziemy się starali utrzymać ten wynik również w tym roku – zaznacza Ewelina Kowaś.

Małgorzatę Targosz, doświadczonego już pedagoga i dyrektora zapytaliśmy, jak jej zdaniem będzie wyglądała szkoła w 2023 roku i jakie stoją przed nią wyzwania. – Szkoły stawiają przed nami bardzo duże wymagania, a w zasadzie nie szkoły, a ten współczesny świat, który zmienia się, automatyzuje. Dlatego uważam, że szkoły powinny stawiać na rozwój wielopłaszczyznowy ucznia, a przede wszystkim na rozwój społeczny, na wrażliwość na drugiego człowieka. Klimat, ekologia, migracja, to są tematy, w których świat powinien pójść razem i szkoły również muszą tu trzymać wspólny front, jeśli chcemy żyć dalej i się rozwijać – podkreśliła Małgorzata Targosz.

Spory skok w rankingu zaliczył sławięcicki Zespół Szkół nr 3. Wicedyrektor Beata Lipok mówi, że w szkole ważny jest klimat do wspólnej pracy. – Nam po prostu wszystkim dobrze się współpracuje. Mamy niesamowitych uczniów, bardzo zdolnych, którym zależy na rozwijaniu się w przeróżnych dziedzinach. Biorą udział w wielu olimpiadach, organizują akcje społeczne, sprawdzają się na wielu konkursach. Cieszymy się bardzo, że ta wspólna praca przyniosła takie efekty – powiedziała Beata Lipok.


tar2
tar2

tar3
tar3


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
anton 19.02.2023 10:20
a po co?

rusz głoweren 18.02.2023 15:32
Te suwerenny, czy jak się tam wabisz, żeby ciebie nie połamali i nie okradli. Naoglądało się to antypolskiej pseudostacji Tuskacz Vision Network i klepki pod kopułą ma zryte jak asfalt na ulicach Pierdziszewa. Zacznij myśleć a nie walisz kocopoły, jakbyś się za mocno zaciągnął pierdem przez zwinięty dywan.

Finansista 18.02.2023 15:23
Już tak nie pukaj. Pukanie mu się marzy. Do słownika zajrzyj od czasu do czasu.

Realista 18.02.2023 09:49
Puki co to pieniądze są tylko na papierze i dzięki SP może nigdy do Polski nie trafią.

suweren 18.02.2023 03:45
Niczego nie dostaniemy dopóki obecny układ nie przestanie kraść i łamać Konstytucję.

ale jaja 17.02.2023 22:37
Co kolejne elektryczne autobusy dla Kędzierzyna ? Może nim powstaną nowe ścieżki niech naprawią chodniki.

Myszka Miki z KK 17.02.2023 15:07
Za 190 mln to pewnie bedzie Jak w Disneylandzie ?

Michał 17.02.2023 14:53
Zdjęcie nr 7. Kuba jak zawsze zainteresowany tylko jedzeniem. Dramat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ