Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 14:12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Telefon z obcego numeru – czy odbierać?

Telefon z obcego numeru – czy odbierać?
Połączenie przychodzące od nieznajomego numeru może być traktowane jako potencjalnie niebezpieczne. Wiele osób nie odbiera takich telefonów, gdyż obawia się, że jest to próba oszustwa lub namawianie do zakupu różnych towarów i usług. Jednak istnieją sposoby na sprawdzenie, kto kryje się za nieznanym numerem. Zobacz, jak się tego dowiedzieć!W ostatnim czasie często słyszy się o różnych próbach oszustw telefonicznych. Jednak nieznajomy numer może też należeć np. do różnych instytucji, czy usługodawców. Czasami taki telefon wykonywany jest w ważnej sprawie, kiedy niezbędny jest szybki kontakt. Warto wiec wiedzieć, czy przychodzące połączenie jest bezpieczne. Na szczęście numer można znaleźć w sieci – sprawdzaj, kto do Ciebie dzwoni i opinię na temat firm na Infonumer.pl. W serwisie znajdziesz nie tylko bazę danych kontaktowych firm, ale także opinie o różnych numerach, które uznawane są za uciążliwe, czy niebezpieczne. Jak znaleźć takie informacje?

Jak szukać telefonów do firm?


Aby znaleźć fachowca, czy firmę realizującą konkretne usługi warto użyć serwisu oferującego takie ogłoszenia. Wpisując w znajdującą się na stronie wyszukiwarkę odpowiednie hasło, np. dorabianie kluczy Kędzierzyn-Koźle otrzymasz listę usługodawców wraz z danymi kontaktowymi. Możesz też  poprosić o ofertę bezpośrednio przez stronę. To wygodny sposób na porównanie cen.

Chcesz wiedzieć, kto do Ciebie dzwonił? Sprawdzaj nieznane numery na Infonumer.pl!

Sprawdź dodane przez innych użytkowników opinie o numerze


Warto dowiedzieć się, co na temat danego numeru napisali inni. W serwisie znajdziesz wiele komentarzy opisujących kto i w jakiej sprawie dzwonił z danego numeru telefonu. W ten sposób możesz łatwo sprawdzić, czy numer był zgłaszany jako spam, nękanie czy próba oszustwa. Często okazuje się też, że za powtarzającymi się połączeniami stoi np. operator sieci czy bank.

Zainstaluj aplikację rozpoznającą numery


Dostępne są też aplikacje na telefon, które pozwalają rozpoznać, czy dany numer był zgłaszany jako uciążliwy. Dzięki nim możesz dowiedzieć się o tym przed odebraniem telefonu z nieznajomego numeru. Takie rozwiązanie pozwala też na bieżąco blokować niechciane połączenia z obcych numerów.

Uważaj na popularne oszustwa


W ostatnim czasie próby oszustw przez telefon stały się trudniejsze do natychmiastowego wykrycia i o wiele bardziej podstępne. Oszuści dysponują technologią, która pozwala wykraść różne dane z telefonu, czy  dokonać włamania na konto bankowe. Dlatego warto wykazać się dużą ostrożnością. Należy też podejrzliwie podchodzić do numerów zagranicznych. Krótkie połączenia z egzotycznych krajów, na które nieświadomie oddzwonisz, mogą się wiązać z dużymi kosztami.

Nie podawaj swoich danych przez telefon


Jedną z podstawowych zasad ostrożności jest niepodawanie przez telefon różnych wrażliwych danych. Dotyczy to głównie numerów kart kredytowych, czy danych logowania do banku. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące numeru, lepiej dowiedz się najpierw, do kogo należy i czy jest bezpieczny.– Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Erazm 18.02.2023 12:24
Właziotwór,być może wydaje ci się że kierownikiem w ZAK może zostać każdy byle był protegowanym PiS-u. Mylisz się bardzo,na każdym wydziale kierownicze stanowiska obejmują ludzie z wieloletnim doświadczeniem i pracujący w danej jednostce. To nie Zarząd i Rada nadzorcza gdzie faktycznie członkiem może zostać ktoś z drugiego końca Polski po szkole baletowej.

czonek 17.02.2023 14:35
Ja też już za niedługo. Trzymam na razie kartki z pytaniami i roznoszę pączki.

Amanda1 17.02.2023 09:25
Nieważne kto wymyślił.Ważne kto wykonał.

Greg Jarząbek 17.02.2023 08:41
Rychu,Nieudolni dyrektorzy i kierownicy nie wylecieli tylko przeniesiono ich na inne stanowiska,zwykłe biurowe,niedecyzyjne.A to nastąpiło po paru latch rządów PiS a nie od razu.Parę lat temu ich poprzenoszono bo byli właśnie nieudolni i zasiedziali na stanowiskach od wielu lat.A zakład potrzebował ludzi energicznych i myślących postępowo bo rozpoczynano duże przemiany i inwestycje,o których napisano w artykule.

Greg 17.02.2023 08:32
Też nie jestem fanem PiS ale tak samo doceniam ich rządy.Lepiej niz dobrze poradzili sobie z "pandemią covid", gospodarka i finanse na plus,pomoc biednym i emerytom plus setki innych,teraz z wojną na Ukrainie też dają radę. Cały czas pamiętam rządy PO,to był stracony czas dla Polski,ci ludzie po prostu nie zrobili niczego przez 8 lat,ciągle powtarzali że na nic nas nie stać i że prezydent Kaczyński blokuje reformy.Tylko jak Komorowski został prezydentem to PO dalej nic nie robiło.

Właziotwór 16.02.2023 11:30
Brawo ZAK. Przed Dobrą Zmianą byłem zwykłym robotnikiem w byłym PGR w powiecie głubczyckim a teraz mam stanowisko kierownicze. Zarabiam tu w końcu dobrze a to wszystko dzięki PiS.

Rychu, taki lepszy Ryszard 16.02.2023 11:23
Tak potwierdzam, to wszystko dzięki nam, Partii i dogłębnej wymianie kadr w Azotach. Już nie tylko polecieli nieudolni dyrektorzy poprzedniej władzy, a cięliśmy do kości i sukcesywnie wymieniamy kadry na swoje. W kolektywie gdzie nie ma demokracji lepiej podejmuje się decyzje. Wzrost dzięki PiS, trzecia kadencja murowana, głosami pracowników Azot, wspaniałe inwestycje, wkrótce zadziałają a skarb państwa będzie mógł zyskać.

Alina 16.02.2023 09:16
Nie jestem dogmatyczną zwolenniczką PIS (wolę Konfederację). Ale jak czytam te podłe posty przeciwników PIS, których nie stać na przyjęcie dobrych działan PIS (a jest ich w tych trudnych czasach naprawdę sporo) to mich Ich żal. Mają zaślepione nienawiścią oczy.

Czarodziej 16.02.2023 08:11
Ta koncepcja energetyczna to pomysł trzech pracowników w żaden sposób niezwiązanych z PIS. Jedyne co zrobił PIS to doprowadził do ich zwolnienia.

Greg 16.02.2023 01:31
Suplement: to pisałem ja - Greg Jarząbek

Greg 15.02.2023 15:51
Jestem pracownikiem ZAKędzierzyn i mogę potwierdzić że zakład nabrał wiatru w żagle,modernizacja,inwestycje są bardzo przemyślane i konkretne.Po prostu żywy organizm,ciągły ruch,budowa nowych instalacji i obiektów. Zarobki mogły by być lepsze bo 4-5 tys.zł dla pracownika tak bogatej firmy to trochę słabo. A to wszystko za rządów PiS,bo te pozytywne przemiany zaczęły się z trzy lata temu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ