Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 01:26
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Liposukcja brzucha Warszawa - nowoczesna metoda redukcji tłuszczu

Liposukcja brzucha Warszawa - nowoczesna metoda redukcji tłuszczu
Liposukcja laserowa inaczej zwana lipolizą laserową to nowoczesna metoda wspomagająca redukcję tłuszczu i kształtowanie sylwetki. W metodzie tej wykorzystywana jest nowa technologia, a nadmiar tkanki tłuszczowej redukowany jest za pomocą lasera. Na czym polega liposukcja laserowa? Czy jest to w pełni bezpieczna metoda redukcji nadmiaru tłuszczu? Jak należy przygotować się do zabiegu? Jeżeli szukasz sprawdzonych informacji na temat zabiegu liposukcji laserowej to zapraszamy do lektury.


Co to jest liposukcja laserowa?


Liposukcja laserowa to metoda pozwalająca na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z pewnej partii ciała. To w pełni bezpieczny i nieinwazyjny zabieg. Dodatkowym atutem liposukcji laserowej jest jej pozytywny wpływ na kondycję skóry. Po przeprowadzonym zabiegu można zauważyć poprawę stanu skóry pacjenta, zabieg regeneruje skórę oraz wyraźnie ją odmładza.

Liposukcja brzucha Warszawa jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu zależny jest od obszaru ciała, który poddawany jest lipolizie laserowej. Zazwyczaj jednak czas ten oscyluje w okolicach 1-2 godzin. Zabieg liposukcji laserowej wykonywany jest przez chirurga. Lekarz dokonuje niewielkiego nacięcia na skórze w taki sposób, aby blizna była jak najmniej widoczna.Przez powstały otwór do organizmu zostają wprowadzone światłowody. Zostają one umieszczone w obszarze, w którym w nadmiernej ilości nagromadziła się zbędna tkanka tłuszczowa. Zadaniem lasera jest rozerwanie komórek tłuszczowych, dzieje się tak dzięki promieniowaniu, które emituje laser. Promieniowanie odpowiada za podgrzanie komórek tłuszczowych co w konsekwencji prowadzi do rozerwania ich błon. Po destrukcji błon komórek tłuszczowych pozostająca w nich zawartość przechodzi w stan płynny.  Powstały płyn jest odsysany w trakcie zabiegu, a jego pozostała część jest wchłaniana przez organizm. Zostaje ona wydalona z organizmu w ciągu kilku dni po odbyciu liposukcji laserowej.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg liposukcji laserowej?


Liposukcja laserowa stosowana jest po to, aby skutecznie usunąć tkankę tłuszczową zgromadzoną w zbyt dużej ilości, z miejsc które nie są podatne na aktywność fizyczną oraz stosowaną dietę. Obszary ciała, które najczęściej poddawane są zabiegowi liposukcji laserowej to podbródek, brzuch, ramiona, uda czy pośladki. Należy jednak pamiętać, że liposukcja laserowa nie jest metodą odchudzania, może być stosowana jedynie jako wspomagacz redukcji tkanki tłuszczowej z danej okolicy. Zabieg liposukcji laserowej wybierają także osoby, które przeszły zabieg klasycznej liposukcji i chcą poprawić efekt zabiegu. Liposukcję laserową wybierają również osoby, które chcą zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej umiejscowionej w okolicach kolan, pleców, twarzy czy szyji. Zabieg ten jest również zbawienny w skutkach dla osób, które zmagają się z cellulitem i problemem obwisłej skóry po odchudzaniu. Dodatkową, ale jakże pozytywną zaletą liposukcji laserowej jest widoczna poprawa kondycji stanu skóry oraz jej wyraźne odmłodzenie.

Kto nie jest uprawniony do skorzystania z zabiegu liposukcji laserowej?


Liposukcja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i nieinwazyjnym jednak nie każdy może z niej skorzystać. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu liposukcji laserowej to:

 • nadmierna otyłość - zabieg liposukcji laserowej nie jest metodą odchudzania. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które pragną wymodelować swoją sylwetkę oraz usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej jedynie z trudno dostępnych okolic, które nie są podatne na wykonywanie ćwiczenia oraz stosowaną dietę. Należy jeszcze raz podkreślić, że zabieg liposukcji laserowej pomoże zlikwidować zbędną tkankę tłuszczową z wybranych miejsc, ale nie z całego ciała.

 • cukrzyca

 • niewydolność nerek

 • choroby wątroby

 • choroby tarczycy

 • epilepsja

 • stwardnienie rozsiane

 • ciąża

 • karmienie piersią

 • zaburzenia krzepnięcia krwi


Jakie działania podjąć po przebytym zabiegu liposukcji laserowej?


Zabieg liposukcji laserowej charakteryzuje się bezpieczeństwem oraz nieinwazyjnością. Oznacza to, że po przebytym zabiegu praktycznie od razu można wrócić do pełnienia codziennych obowiązków. Zaleca się jednak, aby unikać wysiłku fizycznego przez okres około dwóch tygodni po wykonaniu liposukcji laserowej. Najczęściej pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do codziennych aktywności oraz aktywności zawodowej. Należy jednak zachować szczególną ostrożność oraz bacznie obserwować swój stan zdrowia i natychmiast reagować na występujące objawy niepożądane.

Efekty liposukcji laserowej


Zabieg liposukcji laserowej przeznaczony jest dla osób, które chcą wymodelować własną sylwetkę oraz usunąć nadmiar tłuszczu z miejsc trudno dostępnych, na które nie działają żadne ćwiczenia fizyczne czy dieta. Podczas zabiegu pod wpływem temperatury destrukcji ulega błona komórek tłuszczowych co prowadzi do upłynnienia ich zawartości. Na skutek wysokiej temperatury dochodzi także do pobudzenia komórek, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu. Dzięki temu jednym z efektów liposukcji laserowej jest ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Skóra staje się sprężysta i świetlista na skutek stymulacji produkcji kolagenu, który odpowiedzialny jest za utrzymanie prawidłowej elastyczności skóry. Kolejnym pozytywnym skutkiem promieniowania jest zamknięcie drobnych naczyń krwionośnych, dzięki czemu zlikwidowany zostaje problem pajączków oraz zmniejszone do minimum zostaje ryzyko wystąpienia powikłań. Działanie to sprawia również, że w okolicy zabiegu nie powstaje obrzęk, zasinienie skóry czy jej nadmierna tkliwość - bolesność.

Pożądane efekty liposukcji laserowej - widoczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej, widoczne są od razu po zabiegu.  Jednak na ostateczny efekt należy poczekać około dwa - trzy miesiące. Jest to okres, w którym organizm wydala nadmiernie nagromadzoną emulsję tłuszczową oraz regeneruje się po zabiegu liposukcji laserowej. Dodatkowym atutem tej metody jest fakt, iż nawet jeśli pacjent ponownie przytyje tkanka tłuszczowa już nigdy nie zgromadzi się w miejscu, na którym wykonany został zabieg liposukcji laserowej.

Obszary ciała poddawane liposukcji laserowej


Zabieg liposukcji laserowej przeprowadza się na obszarach ciała takich jak:

 • szyja

 • twarz

 • brzuch

 • u mężczyzn klatka piersiowa

 • obszary łonowe

 • pośladki

 • wewnętrzna strona ud

 • zewnętrzna strona ud

 • biodra

 • talia


Zabieg liposukcji laserowej najczęściej wykonywany jest w okolicach brzucha.

Przygotowanie do zabiegu liposukcji laserowej


Przed przystąpieniem do zabiegu liposukcji laserowej należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do odbycia zabiegu lipolizy laserowej.  Lekarz wraz z pacjentem ustala obszar ciała, na którym zabieg ma być przeprowadzony.

Refundacja zabiegu liposukcji laserowej


Zabieg liposukcji laserowej w Polsce nie jest refundowany, oznacza to konieczność zapłaty za zabieg z własnych pieniędzy. Koszt zabiegu waha się w zależności od obszaru ciała oraz wybranej kliniki. Z reguły jednak jest to kilka tysięcy złotych.

Artykuł sponsorowanyPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Xxx 02.02.2023 18:40
Tak tak Jola. Wszyscy się boją ciebie i twojego odszkodowania. Może jak się postarasz to z 500zl wyciągniesz.

jola 02.02.2023 11:19
Może zamiast światełka do nieba oświetlic te pierdzielone ulice.Gwarantuję, jak sie połamię czy moje dzieci ,to wyciagnę takie odszkodowanie,ze owsiak bedzie musial dołożyc.

emerytka 😉 30.01.2023 19:19
Dla Koźlak Centrum Kiedy WOŚP zaczął działać to rządzili poprzednicy obecnej PO i im podobni. Za tych czasów i PO służba zdrowia sypała się i była doprowadzana do stanu by ją sprywatyzować za 1 zł, na wzór przemysłu. Już było lobowanie by to zrobić. PIS to zablokował. To były piękne czasy Balcerowicza dla obecnej śmietanki elit gospodarczych. W "mieście możliwości" byli i są chętni "sprywatyzować" szpital Kozielski.

ken 30.01.2023 16:07
Widzę, Sznyclu, że ty nienawidzisz osób które wskaże ci twój Guru Wspaniały. Stąd celowe przekręcenie nazwiska. Ależ to płaskie, przyziemne, małostkowe i pozbawione kultury.

Koźlak Centrum 30.01.2023 14:46
Sznycelku idź ty lepiej spać bo przesiąkłeś pisowską propagandą aż się smutno robi. Gdyby nie WOŚP w szpitalach by nie było żadnego porządnego sprzętu medycznego bo PIS doprowadza ten kraj do ruiny.

Marian 30.01.2023 13:46
Plujecie jadem nienawiści ,sami nic nie dajecie no chyba że temu dziadowi z Torunia. Ale mam nadzieje że sprzęt zakupiony przez Nas ludzi którzy wspierających WOŚP nie będzie musiał ratować was lub waszych bliskich.

Raf 30.01.2023 12:57
A co masz do Owsiaka, zadroscisz mu, to weź się do roboty i zacznij coś robić dla społeczeństwa, a nie tylko siejesz ferment i nienawiść wobec kogoś kto dla o zdrowie Polaków! A niech sobie zostawia z tego tyle ile mu potrzeba na przeżycie, a tobie nic do tego, bo widać po twoim wpisie żeś darmozjad i nierób!!!!

Glupek wioskowy 30.01.2023 11:30
Jurek kupil badz przekupil !?

Alina 30.01.2023 11:18
Prywatnego i biznesowego. Fundacja ma 10 % swjej zbiórki na własne potrzeby. Rodzina Owsiaka nie działa charytatywnie jak ich wolontariusze. Nie płacą za informacje w mediach reklamujące ich akcję, tak jak to czynią inne organizacje. Nie zwracają kosztów współdziałania i nadzoru gminom, które się w ich akcję włączają tworząc istotne koszty.

Sznycel 30.01.2023 08:50
Widzę że redakcja K-K24 czegoś się obawia nie publikując komentarzy (godz. 8:48 dnia: 30 01 2023)pod artykułami dotyczącymi prywatnego przedsięwzięcia Owsika!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ