Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 21:53
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci rozmawiają z mieszkańcami o bezpieczeństwie i metodach oszustów. Akcja w galerii handlowej

Policjanci rozmawiają z mieszkańcami o bezpieczeństwie i metodach oszustów. Akcja w galerii handlowej

Pomimo licznych ostrzeżeń i apeli policji, nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działając różnymi metodami wyłudzają pieniądze. Aby zapobiegać tego typu przestępstwom policjanci podejmują wiele działań profilaktycznych. Okazją do kolejnych działań są nadchodzące święta. Tym razem policjanci przygotowali wspólnie z firmą Cewe specjalne zawieszki do prezentów, które dodatkowo zawierają ostrzeżenia przed działaniami oszustów. Rady skierowane są do seniorów oraz osób korzystających z internetu.
Pomimo licznych ostrzeżeń i apeli policji, nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działając różnymi metodami wyłudzają pieniądze. Pokrzywdzeni nierzadko tracą w ten sposób wszystkie swoje oszczędności. Na oszustwa narażony jest każdy z nas. Przestępcy cały czas szukają nowych sposobów by się naszym kosztem wzbogacić. Pod różnymi pretekstami wydzwaniają do nas. Swoje metody wykorzystują również w internecie.

Aby zapobiegać tego typu przestępstwom policjanci podejmują wiele działań profilaktycznych. Funkcjonariusze starają się dotrzeć do jak największej liczby seniorów w naszym regionie, by przestrzec ich przed oszustami i wskazać jak postępować, gdy ktoś będzie chciał od nich wyłudzić pieniądze.

Okazją do kolejnych działań są nadchodzące święta. Tym razem policjanci przygotowali wspólnie z firmą Cewe specjalne zawieszki do prezentów, które dodatkowo zawierają ostrzeżenia przed działaniami oszustów. Rady skierowane są do seniorów oraz osób korzystających z internetu. Zawieszki te policjanci rozdawali osobom robiącym przedświąteczne zakupy w galerii handlowej. Do działań profilaktycznych włączyło się także kilka sklepów, w których funkcjonariusze zostawili zawieszki. Będą one dołączane do zakupów.

Pamiętajmy, oszustwa to sprawa, o której warto i trzeba rozmawiać. Dlatego też, informujmy starsze osoby o tym, że przestępcy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z żądaniem pieniędzy. Na oszustwa narażone są również osoby korzystające z internetu. Tą grupę osób przestrzegajmy przed wchodzeniem na przesłane linki, podawaniem danych do bankowości elektronicznej. Zachęcajmy ich również do zachowania ostrożności podczas internetowych zakupów.


policja kk 1
policja kk 1

policja kk 2
policja kk 2

policja kk 4
policja kk 4

policja kk 5
policja kk 5

policja kk 6
policja kk 6

policja kk 7
policja kk 7

policja kk 8
policja kk 8

policja kk 9
policja kk 9


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
🇨🇵 ZAKSA 🇨🇵 06.01.2023 22:11
W poprzednich sezonach Zaksa grając z najsłabszymi zespołami wychodziła i ich miażdżyła w godzinę a w tym sezonie to jest jakaś żenada. Na mocniejszy zespół jakoś jeszcze się sprężają a w innych myślą, że się samo wygra. Poziom spotkania tragiczny. Szkoda nawet dokładniej analizować ten cyrk na boisku. Może są po jakiejś siłowni, bo dziś to Śliwa i Kaczmar jedynie coś grali. Dobrze, że po drugiej stronie siatki było Bielsko, bo z kimś trochę mocniejszym to mógł być łomot. Ważne, że są 3 punkty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ