Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 14:39
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kierowca utknął w zaspie na 20 godzin. Na pomoc ruszyli policjanci z łopatami

Kierowca utknął w zaspie na 20 godzin. Na pomoc ruszyli policjanci z łopatami

Silny wiatr i nawet dwumetrowe zaspy na DK38. Takie warunki spowodowały, że na trasie utknęło kilkadziesiąt pojazdów. Z pomocą ruszyli kędzierzyńsko-kozielscy policjanci, którzy odkopali niemal 20 samochodów i podzielili się swoim prowiantem z uwięzionymi osobami. #POMAGAMYiCHRONIMY – to hasło nieustannie nam przyświeca.
Silny wiatr zawiewający śnieg na jezdnię, tworzące się na drodze zaspy i kilkadziesiąt zasypanych pojazdów. Takie warunki panowały wczoraj na drodze krajowej nr 38 pomiędzy Pawłowiczkami a Ucieszkowem. Na miejscu pracowały wszystkie służby, w tym także policjanci, którzy pomagali osobom uwięzionym na tej trasie, a także zabezpieczali wjazdy na drogę, aby kolejne samochody nie utknęły w śniegu.

Dwóch funkcjonariuszy wykazało się ogromnym zaangażowaniem podczas tych działań. Świadczy o tym podziękowanie przesłane drogą mailową do kędzierzyńsko-kozielskiej Policji. Autorem jest jeden z kierowców, który utknął na DK38 i był tam uwięziony przez 20 godzin. Z pomocą przyszli dzielnicowi i właśnie za ich zaangażowanie oraz pomoc chciał podziękować kierowca.

St. sierż. Adam Sobczak i st. sierż. Tomasz Suchy  pojechali na miejsce radiowozem z napędem na cztery koła, co umożliwiło dojazd do zasypanych pojazdów. Tam zauważyli kilkadziesiąt samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, które nie mogły ruszyć w dalszą trasę z powodu panujących na drodze warunków. Silny wiatr tworzył na jezdni nawet dwumetrowe zaspy. Policjanci od razu ruszyli na pomoc. Dotarli do każdego pojazdu, pytali o to czy osoby przebywające w samochodach czegoś potrzebują, a zapytani o jedzenie i picie, oddali swój prowiant.

Po rozmowach z uwięzionymi w pojazdach osobami, mundurowi chwycili za łopaty i własnoręcznie odkopywali drogę oraz zasypane śniegiem auta, umożliwiając im powrót do rodzin. Funkcjonariusze wspólnie z innymi osobami wypychali pojazdy, a gdy to było niewystarczające, wyciągali je z zasp przy użyciu radiowozu. Łącznie udało im się ewakuować blisko 20 samochodów.

Podziękowania nadesłane przez kierowcę.

mail policjanci
mail policjanci


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
fa 07.01.2023 21:28
Znalazło się to coś z pełnogłowiem i myśli, że jest błyskotliwe jak salceson. Otumanione po zbyt mocnym zaciągnięciu się pierdem przez zwinięty dywan. Bachorkiem to chyba ty jesteś, sądząc po tych dyrdymałach. Zapomniało to coś o tym dziadostwie na zielonej wyspie za ryżego albo raczkowało jeszcze z pieluchą na dwóch wzgórzach. A może sklerozę ma. Radzę się udać do specjalisty.

ka 07.01.2023 14:04
Otumanionych pińsetkami na bachorki z dodruku pustego pieniądza, żadna prawda nie przekona. Może dopiero wtedy gdy wszystko już się zawali na łeb. Ale chyba też nie. To wyjątkowo twardo i pustogłowi osobnicy.

👋🏿 👋🏾 👋🏽👋🏼 👋🏻 06.01.2023 23:48
Dobrze prawisz. Niech zjeżdżają z Polski z tą swoją śmieszną telewizją szkalować kogo innego. Walą na swój kraj non stop. Tyle chamstwa i obłudy co tam się wylewa to więcej jak szamba z Czajki wywaliło.

q69 06.01.2023 23:18
Coś ci się popierplaciło chyba. Każdego dnia to właśnie tFAŁSZnPO24 atakuje Polaków i wszystko co polskie. Nie wyraziliśmy żadnego poparcia, bo jesteśmy Polakami. Precz z antypolską pseudostacją Tuskacz Vision Network. Nawet w święta sieją nienawiść, szczują i szydzą z ludzi. Ta ich pogarda dla Polski jest żenującą. Tyle w tej kwestii.

😕 06.01.2023 21:36
Tak wyraziliśmy się na temat TVN , chociaż nie tylko na Pogorzelcu 😕 Wraz z kilkoma znajomymi napisaliśmy udokumentowaną petycję do KRRiT, żeby odebrać koncesję nadawczą dla TVN 😁😆 Ale jak zwykle, sprawa rozejdzie się PO kościach 😎

je 06.01.2023 21:08
Szli uliczkami Pogorzelca, a mogli pod wiadukt i dalej na Piasty. Dziękujemy!!!

suweren 06.01.2023 18:49
Też jestem ciekawy.

j23 06.01.2023 16:27
Takie pytanie mam..., czy wyraziliście poparcie dla atakowanego TVN, tak, jak to zrobiły dziesiątki lokalnych mediów w całej Polsce?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ