Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 września 2023 10:07
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci uchronili bezdomnego przed wychłodzeniem. W mroźną noc siedział przed marketem

Policjanci uchronili bezdomnego przed wychłodzeniem. W mroźną noc siedział przed marketem

Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób, które z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą być narażone na wychłodzenie. Nie bądź obojętni, gdy widzisz taką osobę. Zadzwoń na numer alarmowy 112 i poinformuj odpowiednie służby. Pamiętaj - jeden telefon może uratować czyjeś życie!
Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądź obojętny, gdy napotkasz osobę zagrożoną wychłodzeniem.

Jeśli widzisz takiego człowieka, nie wahaj się zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Podjęta w porę interwencja i pomoc udzielona drugiemu człowiekowi może uratować jego życie.

Tak też było 12 grudnia. Przed godziną 23:00 dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy został powiadomiony o tym, że przed jednym z marketów na terenie miasta siedzi zziębnięty, prawdopodobnie bezdomny mężczyzna. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili tożsamość mężczyzny i potwierdzili, że jest on osobą bezdomną. Na miejsce został również wezwany zespół pogotowia ratunkowego i udzielił 68-latkowi pomocy medycznej, a następnie przewiózł go do szpitala.

Nie bądź obojętny, gdy widzisz osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwoń na numer alarmowy 112 i poinformuj odpowiednie służby. Taki drobny gest może uratować komuś życie.

Zima, to czas kiedy podczas patroli policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Każdego roku funkcjonariusze monitorują sytuację tych osób i oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje informując m.in. o ośrodkach pomocowych oraz wskazując noclegownie.

Przypominamy, że również poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa można powiadomić Policję o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę i zaznaczyć miejsce na mapie. Wskazane miejsce zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama