Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 22:33
Reklama
Reklama
Reklama

Od środy całkowite zamknięcie mostu w Blachowni. Rusza wyczekiwany remont generalny konstrukcji

Od środy całkowite zamknięcie mostu w Blachowni. Rusza wyczekiwany remont generalny konstrukcji
Startuje wyczekiwany remont mostu w Blachowni. Dziś (6.12) nastąpiło przekazanie placu budowy dla wykonawcy. Na dniach rozpoczną się prace przygotowawcze i rozbiórkowe. Od jutra (07.12) ze względu na bezpieczeństwo użytkowników obiekt przy ul. Szkolnej na okres inwestycji zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania.

Zgodnie z nową organizacją ruchu ulice prowadzące do przeprawy zostały zamknięte. Wjazd na teren zakładów bramą nr 1 jest nieczynny. Zakaz dotyczy również pieszych i rowerzystów. Przez najbliższe miesiące na tereny przemysłowe będzie można dostać się bramą nr 2 od ul. Energetyków lub bramą nr 3 od ul. Spacerowej.

Jak deklaruje wykonawca w pierwszej kolejności wykonane zostaną prace rozbiórkowe. Następnie zaplanowano piaskowanie i malowanie konstrukcji, a także wzmocnienie fundamentów na których opiera się most. Ze względu na wysokospecjalistyczny zakres prowadzonych prac będą one mogły być realizowane tylko we właściwym reżimie technologicznym z uwzględnieniem odpowiednich warunków pogodowych.

Zgodnie z harmonogramem inwestycja gotowa powinna być w drugiej połowie 2023 roku.

 


remont mostu blachownia
remont mostu blachownia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 24.12.2022 11:54
Czego się czepiasz? Przecież kierowcy autobusów też ludzie i kiedyś muszą odpocząć. A tak na poważnie to przecież to kolejne państwo w państwie, pasażerów dorosłych mają w nosie. Przecież każdy pracownik w pierdziszewie ma co najmniej rower czy samochód i sobie poradzi, w końcu przyszła odwilż i można spalać kalorie w trakcie drogi do i z pracy. Pewnie palce maczała w tym sama pierwsza dama miasta niemożliwości dbając o ich zdrowie i portfele.

Paweł 22.12.2022 22:44
Kolejne przemyślane, prospołeczne i proekologiczne działanie miasta"możliwość". Rzeczywiście w tych godzinach jeżdżą tylko uczniowie. Blachownia i azoty to same szkoły. Wszystkie zakłady i firmy są gdzie indziej zlokalizowane. Kto mianuje tych inteligentów od rozkładów!!! Czym ludzi na 8 do pracy mają dojechać? Pewnie większość czasu pracy "specjalistów" schodzi na planowanie sadzenia kwiatków w parku. I na rozsądne planowanie siatki połączeń nie starcza czasu. Walić ludzi niech sobie radzą...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ