Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 02:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ulica Mostowa pod czterema wiaduktami wyremontowana. Inwestycja wyniosła 400 tysięcy złotych

Ulica Mostowa pod czterema wiaduktami wyremontowana. Inwestycja wyniosła 400 tysięcy złotych
Pierwszego grudnia, z udziałem przedstawicieli Powiatu i Grupy Azoty ZAK S.A., odbył się odbiór techniczny wyremontowanego odcinka drogi powiatowej nr 1477 O oraz nr 2056 O ulicy Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu. Łączna wartość zadania inwestycyjnego wyniosła 400 tys. zł, z czego 300 tys. zł stanowiło dofinansowanie Grupy Azoty ZAK, a 100 tys. zł pochodziło z wkładu własnego Powiatu

Przekazane środki to kontynuacja wsparcia remontu ulicy Mostowej na wcześniejszych odcinkach, udzielonego w latach 2015-2017 na łączną kwotę 350 tys zł. Zgodnie z umową, remont drogi został zrealizowany w planowanym czasie. W wizytacji udział wzięli członek zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Jakub Gładysz, starosta powiatu Paweł Masełko oraz przewodniczący Rady Osiedla Azoty Grzegorz Kodź.

- Grupa Azoty ZAK w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wspiera wiele inicjatyw, szczególną troską obejmując projekty, które tworzą w mieście bezpieczną i nowoczesną infrastrukturę. Ulica Mostowa to jeden z najważniejszych traktów drogowych w Kędzierzynie-Koźlu. Pragniemy, aby zapewniał bezpieczny i komfortowy dojazd dla naszych kontrahentów i pracowników do siedziby naszej spółki – mówił Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK.

- Zarządzamy siecią 250 kilometrów dróg w całym powiecie, w tym roku w wielu miejscach toczyły się intensywne roboty drogowe, teraz możemy ogłosić zakończenie kolejnego remontu na ulicy Mostowej. Dziękuję Grupie Azoty ZAK za przekazane środki na to zadanie, cieszę się, że możemy współpracować z korzyścią dla naszych mieszkańców – podkreśla starosta Paweł Masełko.

Powiat prowadzi regularne remonty w tym rejonie, na które tylko w ostatnich latach wydano 6 mln zł. W 2021 roku powiat sięgając po dofinansowanie zewnętrzne zainwestował 1,4 mln zł w drogę prowadzącą do czterech wiaduktów kolejowych. Wcześniej remontu doczekała się nawierzchnia prowadząca do wspomnianych wiaduktów, ale od strony drogi wojewódzkiej. W 2016 roku modernizacji wartej 3 mln zł doczekał się odcinek ulicy Mostowej przebiegający wzdłuż ogrodzenia Zakładów Azotowych. Wówczas inwestycje również wsparła Grupa Azoty ZAK.

Realizacja obecnego zadania znacząco poprawi jakość dojazdu do wielu firm i upłynni ruch na tym odcinku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu


Azoty1

Azoty1

Azoty2

Azoty2

Azoty3

Azoty3

Azoty6

Azoty6


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
antyfan POKOlebanych 19.12.2022 20:14
Za komuny to chyba jeszcze w łupinie orzecha w nocniku żeglowałeś albo cię w planach jeszcze nie było. Nasłuchałeś się jakichś bzdur o tym occie i tak powtarzasz te brednie.

Cieślik 19.12.2022 19:50
To teraz będziem bzykać się wszędzie. Dzięki wójcie.

Złodziej 19.12.2022 07:49
Wspaniale, niedługo Was odwiedzę. Możecie się mnie spodziewać między 1:00 a 4:30. Dziękuję za zaproszenie!

fan PISu 18.12.2022 19:06
to czekamy na ocet na polkach i zrownamy sie z komuna

Bierawianin 18.12.2022 14:29
No tak , trzeba zaoszczędzić na czymś żeby w przyszłym roku nie brakło funduszy na harce i wojaże partnerskie z mniejszością, festyny dożynkowe z "gwiazdami" opłacanymi za grube PLN z naszych podatków. A może by załoga gminy siadła razem w jednym biurze przy jednym oświetleniu, ogrzewaniu a pozostałe metraże na czas zimy wyłączyć z użyteczności?? przeciez w normalnych zakładach pracy siedzi się po kilka osób a nie sztuka maks 2 na biuro? Oszczędzanie to nie tylko oświetlenie, jest wiele obszarów w których można uszczuplić budżety poprzez racjonalne myślenie...

Marcin 18.12.2022 10:49
Z tego co doszły mnie słuchy od mieszkańców Bierawy, to zanim napisano ten artykuł to już mieli nie raz sposobność

benzeniak 17.12.2022 21:36
Ciekawe czy gmina Benzen City zrobi to samo? Przynajmniej mogliby palić co drugą latarnię albo po jednej stronie ulicy przynajmniej na osiedlach bo i tak jest wystarczająco jasno. A to co zaoszczędzą dodać na odśnieżanie. Dopiero płakali w jakimś artykule o kasie a nic z tym nie robią żeby coś zaoszczędzić.

Rafał 17.12.2022 20:25
Dobrze że informujecie ,złodzieje będą mieli duże pole do popisu .

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ