Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 08:29
Reklama
Reklama

To pierwsza taka łódź ratownicza w naszym powiecie. Uroczyste przekazanie strażakom z OSP Mechnica-Kamionka

To pierwsza taka łódź ratownicza w naszym powiecie. Uroczyste przekazanie strażakom z OSP Mechnica-Kamionka
Strażacy z OSP Mechnica-Kamionka w gminie Reńska Wieś mają od teraz nowoczesną łódź ratowniczą. Jej przekazanie odbyło się na terenie jednostki. Łódź z całym niezbędnym osprzętem niewątpliwie przyda się strażakom biorącym udział w bardzo różnych akcjach ratunkowych.

- To pierwsza łódź tego typu w powiecie, waży 150 kg łącznie z silnikiem, co jest atutem bardzo ważnym w przypadku konieczności wodowania w miejscu, gdzie nie można podjechać autem – wyjaśnia starosta Paweł Masełko.

Jest stosunkowo lekka, łatwa do manewrowania, wykonana w specjalnej technologii.

W uroczystym apelu marszałka województwa reprezentował radny sejmiku Robert Węgrzyn, gminę Reńska Wieś wójt Tomasz Kandziora, komendanta wojewódzkiego straży st. bryg. Dariusz Gieroń, a strażaków z powiatu komendant Piotr Dudek.

Środki ochotnicy pozyskali z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, Urzędu Gminy Reńska Wieś oraz z dotacji przyznanej przez komendanta wojewódzkiego PSP.


os2

os2

os3

os3

os4

os4


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
taki sobie kibic 15.12.2022 11:35
Jak na przetrzebiony chorobami i odejściem Semeniuka skład zespół prezentuje się dobrze. muszę przyznać, że się nie spodziewałem takich rezultatów. Kiedyś na tym forum spekulowaliśmy, kto zastąpi Semeniuka. Wygląda na to, że Osmany Juantorena nie zasili naszego klubu, tylko turecki Ziraat Bankasi. Kto więc zjawi się w Kędzierzynie?

🇨🇵 ZAKSA 🇨🇵 14.12.2022 22:37
A miała być trudna przeprawa jak grali z zespołem pokroju Bielska? Nawet w takim meczu Bułgar nie wyszedł na boisko. To już raczej nie zagra, chyba że ktoś się połamie. Najpierw go wystawiali w podstawowym składzie a od czasu jak miał tą kontuzję z podkręceniem stopy to nie wychodzi grać nawet z najsłabszymi drużynami. To jak on ma się ogrywać? Coś muszą kombinować, bo po co za Semeniuka ściągnęli gościa, o którym trener zapomniał, że ma go w drużynie. Do treningów mogli jakichś wychowanków wziąć. To jest jakieś niepoważne przy takiej ilości meczów w sezonie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ