Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 15:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ulica Gliwicka cały czas w remoncie, niektórzy kierowcy zaczęli jeździć przez las. Czytelnicy interweniują

Ulica Gliwicka cały czas w remoncie, niektórzy kierowcy zaczęli jeździć przez las. Czytelnicy interweniują
Jak się okazuje, na dotychczas spokojnej leśnej ścieżce pomiędzy Brzeźcami a aleją Partyzantów na Pogorzelcu możemy spotkać nie tylko pieszych i rowerzystów, ale również samochody osobowe. Na czas prowadzenia remontu ulicy Gliwickiej zmotoryzowani wbrew przepisom skracają sobie drogę.

Coraz więcej osób spacerujących lub podróżujących rowerami musi dzielić drogę z pojazdami, które nie powinny się na niej znaleźć. Z redakcją skontaktowała się pani Anna, która opisała ten problem.

- Chciałam poinformować o nagminnym łamaniu prawa i wjeżdżaniu do lasu. Od kiedy ulica Gliwicka jest w remoncie, kierowcy ułatwiają sobie przejazd po przez las od strony alei Partyzantów i wyjeżdżają w Brzeźcach. Będąc na spacerze w lesie w przeciągu 30 minut musiałam cztery razy schodzić z alejki leśnej, ponieważ przejeżdżały samochody. Kierowcy często są agresywni, gdy zwracam im uwagę - pisze pani Anna.

Jak twierdzą mieszkańcy osiedla, problem istnieje od dawna. Pomimo częstych patroli służby leśnej i straży miejskiej, sytuacja notorycznie się pojawia.

- Pracownicy Służby Leśnej w okresie remontu zaobserwowali zwiększoną liczbę osób przekraczających przepisy związane z zakazem wjazdu do lasu. Strażnicy leśni oraz Leśniczy i Podleśniczy Leśnictwa Brzeźce nałożyli statystycznie więcej pouczeń oraz mandatów w porównaniu do okresu przed remontu drogi. Informujemy, że odbywają się wzmożone patrole Straży Leśnej oraz pracowników Służby Leśnej w tym miejscu - informuje Paweł Hajduk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kędzierzyn.

Leśnicy informują również, że obecność niektórych samochodów w rejonie lasów, może być związane z wywozem drewna opałowego.

- Chcemy zaznaczyć, iż w lesie odbywa się także wzmożony samowyrób drewna opałowego, gdzie pod pewnymi warunkami, następuje wyrażenie zgody nadleśnictwa na dojazd pojazdem silnikowym do powierzchni, na której klient pozyskuje opał - dodaje Paweł Hajduk.

005-6
005-6

archiwum


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ja 05.12.2022 05:24
Jeżeli nie mieszkasz na osiedlu nie wypowiadaj się ... jeżeli mieszkasz.... wstydzę się za Ciebie ....

Ja 05.12.2022 05:21
Czyli jeszcze kilka miesięcy mieszkańcy mogą spać spokojnie.... Może tak sygnalizacja świetlna .... przy wyjeździe od strony Biedronki .... a co z samochodami zaparkowanymi na poboczu ulicy .....skutecznie utrudniają wymijanie. Znowu osiedle będzie podzielone na to bezpieczne ( brak niebezpiecznych przejść) i to mniej bezpieczne.....

Ja 05.12.2022 05:15
Brawo

Gość 01.12.2022 19:27
Fajnie ci się pisze. Postaw się w sytuacji ludzi którzy pracują na terenie zakładów, daleko od bramy. Samochodem trzeba nadrabiać codziennie około 8 km. Ten most jest potrzebny!

Alina 01.12.2022 16:19
Popieram. Jedna z mądrzejszych propozycji w tej sprawie!

Gosc 01.12.2022 15:38
Most powinien być nad kanałem gliwickim żeby łączył blachownie z piastami .taki most tylko dla pieszych i rowerzystów. Wtedy ludzie z obu osiedli mogliby spacerować częściej pomiędzy tymi osiedlami. I byloby bezpieczniej i wygodniej z dala od ulic.

Sznycel 01.12.2022 15:33
Nie wiedziałem że żyję w tak bogatym mieście parę dni temu wielki płacz że dodają do podręczników mniej niż wartość jednej kozy a teraz wyda UM Nowosielskiej na most dla benzenowców i nawet nie wiadomo ile.

Dariusz Piliszko 01.12.2022 14:46
Pieniądze na remont mocno przesadzone, wiem bo robiłem pierwotną wycenę. Było to około 800.000. Wyglada że koszta w budowlance wzrosły o dodatkowe 300 %? Firma Prdim za takie pieniądze nie wykonała jeszcze roboty, więc jaka jakość będzie za te pieniądze? No zobaczymy, projekt remontu ma dość konkretne istotne z punktu widzenia dalszego użytkowania wytyczne. Wiem na pewno, łatwo nie będzie.

Anka 01.12.2022 14:32
Z tą "bezpieczną drogą do szkoły dla dzieciaków" nie przesadzałabym. W budynkach po dyrekcji ZChB i przychodni zakładowej przy Szkolnej o numerach "15", mieści się wiele firm. I parkingi pod biurowcem i linią wysokiego napięcia przy dojeździe do dawnej przychodni są zapchane samochodami, które na pewno nie jeżdżą przez osiedle. Za to przez "bezpieczne" przejście dla pieszych, z którego korzysta większość dzieciaków uczących się w tej szkole... Nie sądzę, żeby most przy Szkolnej na PPB pogorszył bezpieczeństwo dzieci. Ale zgodzę się z tym, że remontowanie starych budowli lubi kosztować więcej, jak zburzenie ich i wybudowanie w ich miejsce nowych.

Prawdziwy realista 01.12.2022 12:50
Tylko kretyn może tak myśleć: "byle to mi było dobrze". Teren przemysłowy Blachowni jest bardzo niebezpieczny. Powinien mieć czynne wszystkie możliwe drogi ewakuacji w przypadku zdarzeń niebezpiecznych. Jak Ci nie pasuje, to się wyprowadź. Ba! Zamieszkaj nawet w samej szkole.

Realista 01.12.2022 11:27
No i pytam się poco? Dzieciaki z osiedla mają bezpieczna drogę do szkoły, mieszkańcy mają święty spokój i ciszę. Ten most powinien zostać rozebrany, po renowacji, rozbudowie i poszerzeniu postawiony na nowych fundamentach ale na łączniku z obwodnicą. W innym przypadku nigdy nie wyprowadzimy ruchu niebezpiecznych materiałów z miasta niemożliwości.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama