Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 13:21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przerwana jazda bośniackiego kierowcy w Reńskiej Wsi. Zapłacił 12 tysięcy kaucji, ciężarówka trafiła na parking

Przerwana jazda bośniackiego kierowcy w Reńskiej Wsi. Zapłacił 12 tysięcy kaucji, ciężarówka trafiła na parking
12 tysięcy kaucji musiał wpłacić bośniacki przewoźnik, który okazał do kontroli nieważne zezwolenie na kraje trzecie.

W piątek, 4 listopada, na punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego Oddziału WITD w Opolu zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów z Bośni i Hercegowiny. Jak wynikało z okazanych przez kierowcę dokumentów, pojazdem wykonywany był międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy z Austrii do Polski. Zgodnie z przepisami, przewoźnik spoza Unii Europejskiej może wykonać taki przewóz wyłącznie pod warunkiem uzyskania właściwego polskiego zezwolenia na wykonywanie przewozu na terytorium RP.

Kierowca okazał do kontroli co prawda takie zezwolenie, jednak nie zostało ono wypełnione. Dla ważności zezwolenia wymagane jest jego wypełnienie jeszcze przed wjazdem na teren Polski, wobec czego okazane do kontroli zezwolenie uznane zostało za nieważne i zatrzymane przez kontrolujących. Przewoźnik, jeszcze w toku kontroli wpłacił 12 000 złotych tytułem kaucji za ewentualną karę pieniężną za wykonywanie przewozu niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu, a dodatkowo pojazd został skierowany na parking strzeżony, na którym pozostanie do momentu okazania prawidłowego zezwolenia.


renska wies kontrola 1
renska wies kontrola 1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Żwirek&Muchomorek 24.11.2022 15:41
Czuwam Lolku, czuwam. Spokojna twoja wypolerowana.

prawdziwy pisowiec 24.11.2022 13:06
Niezłym zgredem trzeba być, by czytać tylko tytuł. Artykuł nie został poprawiony i interesujący cię akapit brzmi następująco: "Wniosek został pozytywnie oceniony i dziś w urzędzie wojewódzkim podpisano umowę..."

zgred 24.11.2022 09:42
Tak. Środki zostały przyznane przez wojewodę, ale ta informacja już w redakcji nie przejdzie, bo to nie po linii partyjnej kk24

Zbyszek Zborowski 24.11.2022 06:04
Wyżebrali jałomużnę u Wojewody. Macocha już lepiej Kopciuszka traktowała niż Wojewoda Kędzierzyn-Koźle.

Mieszkaniec K-K 23.11.2022 18:42
A nie na tym polega ich praca, czy tylko siedzą biorą pieniądze, bo wygląda jak by sami byli zaskoczeni że się udało 😂😂

Piwonia 23.11.2022 15:29
Proszę łaskawie wyjaśnić co to znaczy, że powiat "zdobył" lub "pozyskał" pieniądze na transport. Czy ktoś zaciekle bronił kasy, czy wystarczyło jedynie złożyć odpowiedni wniosek?

Bolek&Lolek 23.11.2022 14:20
A może tak udało by się utworzyć linię GTV Bus która by łączyła oś.Kużniczka z Kożlem,gdyż MZK od lat nie uruchamia linii z Kużniczek do Kożla.Panie Starosto nie zapomnij o mieszkańcach oś.Kużniczki.Czuwaj!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama