Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 24 lutego 2024 04:18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Samorządowcy z powiatu raciborskiego odwiedzili nas z partnerską wizytą. Współpraca trwa już 17 lat

Samorządowcy z powiatu raciborskiego odwiedzili nas z partnerską wizytą. Współpraca trwa już 17 lat
Oświata, służba zdrowia i obszar energetyki – to główne zagadnienia, o jakich rozmawiali przedstawiciele samorządów powiatowych z Kędzierzyna-Koźla i Raciborza. Partnerstwo sąsiadujących powiatów trwa już od 17 lat. Podczas wizyty udano się do nowego internatu „Żeglugi” oraz na przystań „Szkwał”, gdzie samorządowcy z Raciborza mieli okazję zobaczyć efekty jednej z najpoważniejszych rewitalizacji ostatnich lat, przeprowadzonej ze środków unijnych. Wizyta rozpoczęła się jednak od siedziby powiatu, gdzie w sali obrad naszych gości powitali starosta Paweł Masełko, wicestarosta Józef Gisman, członek zarządu powiatu Marian Wojciechowski, a także przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Wróbel.  

- To wieloletnie partnerstwo, które łączy nasze powiaty ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój obu samorządów. Nasze powiaty są podobnej wielkości, mamy posobne problemy i wyzwania. Kluczowe są rozwiązania w obszarze edukacji, ale też te w obszarze energetycznym, myślę o oszczędnościach energii. Sporo rozmawiamy o konstrukcji budżetu na kolejny rok i myślimy razem, jak to zrobić, by maksymalnie go zoptymalizować, starając się zapewnić stabilny rozwój. Ale mówimy tu także o przyszłości samorządów, o tym, co nas może czekać. Razem jesteśmy silniejsi i możemy więcej – mówił starosta Paweł Masełko.

- Z Kędzierzyna-Koźla do Raciborza zabrałbym przede wszystkim dobre doświadczenia od naszego partnera, którego sobie bardzo cenimy. Z panem starostą mamy bardzo dobry kontakt i systematycznie próbujemy znajdywać rozwiązania problemów, które nas dotykają. Jest wiele wspólnych mianowników zarówno w oświacie jak i w służbie zdrowia. Takie wizyty są bardzo potrzebne, by podpatrywać dobre rozwiązania u naszych partnerów – zaznaczył starosta raciborski Grzegorz Swoboda.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski jest od lat współorganizatorem kultowego już spływu pływadeł z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla. W przeszłości partnerzy realizowali też wspólne inicjatywy oświatowe, ale też pomagali sobie podczas walki z żywiołem. Oba samorządy współpracowały ze sobą również w obszarze pozyskiwania pieniędzy z zewnątrz, modernizacji dróg, a także ochrony przeciwpożarowej na obszarach nadleśnictw z Raciborza i Kędzierzyna-Koźla. Warto dodać, że samorządowcy o kosztach i procedurach związanych z zakupem energii rozmawiali już w 2019 roku, wówczas jednym z tematów było powołanie i funkcjonowanie Centrum Usług Wspólnych w Kędzierzynie-Koźlu, ostatecznie po tej wizycie takowe powstało także w Raciborzu.


wiz1
wiz1

wiz2
wiz2

wiz3
wiz3

wiz4
wiz4

wiz5
wiz5

wiz6
wiz6

wiz8
wiz8

wiz9
wiz9

wiz11
wiz11


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 23.11.2022 10:28
Tak się kończy bezgraniczna miłość rodzicielska, zamiast malucha czy trabanta daje się dziecku ścigacz do zabijania. Dobrze że tylko tak się skończyło.

kierowca 22.11.2022 20:01
Tatko pewnie będzie bardzo zadowolony.

Rychu, taki lepszy Ryszard 22.11.2022 15:43
moc i młodzieńcza wilgoć ładnie doszedł

Aga 22.11.2022 15:28
Pewnie jechał tam 50 km/h jak powinien 🤦🏻‍♀️

Orzel 22.11.2022 14:55
Uuu, sprytnie to wykminiles:)

Gal anonim 22.11.2022 14:38
Nissan 350z 300 koni + tył napęd + 18 lat nic dodać nic ująć.

ja 22.11.2022 13:09
Kto kupuje 18latkowi Z-tkę?

Antoni 22.11.2022 11:22
Pewnie młokos chciał się popisać przed laską. No i popisał się.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ