Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 22:30
Reklama
Reklama
Reklama

Trzynaście kolizji, pięciu pijanych kierowców i zatrzymane dokumenty - policjanci podsumowali akcję „Wszystkich Świętych”

Trzynaście kolizji, pięciu pijanych kierowców i zatrzymane dokumenty - policjanci podsumowali akcję „Wszystkich Świętych”
Policjanci zakończyli działania „Wszystkich Świętych”, które w tym roku trwały 6 dni. Mundurowi z Kędzierzyna-Koźla nie odnotowali w tym czasie żadnego wypadku drogowego. Na drogach naszego powiatu doszło do 13 niegroźnych w skutkach kolizji. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości blisko 400 kierujących. Z tej liczby 5 zdecydowało się jechać po alkoholu.

Sześć dni trwały policyjne działania „Wszystkich Świętych”. Jak co roku, w tym szczególnym okresie, policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących. Zdecydowanie większą liczbę patroli można było zaobserwować na drogach wyjazdowych z miasta i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze pomagali mieszkańcom w dotarciu na groby bliskich nadzorując drogi w okolicach nekropoli oraz kierowali ruchem, aby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne. Mundurowi informowali o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym.

Kierowcy musieli się liczyć z częstymi kontrolami. Policjanci zwracali baczną uwagę na prędkość, z jaką się poruszali, a także kontrolowali ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Ruch w rejonie cmentarzy odbywał się bez większych utrudnień. W czasie 6 dniowej akcji na naszych drogach nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 13 niegroźnych w skutkach kolizji. Mundurowi skontrolowali trzeźwość blisko 400 kierujących, pięciu zdecydowało się jechać po alkoholu.

Jednym z nich był 33-letni kierowca peugeota, który w piątek (28 października) został zatrzymany przez policjantów z kozielskiego komisariatu. Badanie trzeźwości wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo 33-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali także 19 dowodów rejestracyjnych oraz prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W piątek (28 października) policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej grupy Speed, zauważyli w Większycach osobowego renaulta. Kierowca tego pojazdu na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 102 km/h. Za kierownicą siedział 64-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ggg 23.11.2022 21:50
Jeden to nawet do koszyczka krew zbiera. Bo przecież nie kasę...

Maciej K. 23.11.2022 06:57
Nie, dla dawcy to zupełnie nieciekawe.

Jeju 22.11.2022 18:21
Ciekawe czy ta krew trafi do polskich żył i tętnic?

Nicnolte 21.11.2022 18:28
Powinno się definitywnie zlikwidować lokalne hdk, są całkowicie nieskuteczne

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ