Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 14:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Posprzątają las, aby uwolnić swoje otoczenie od śmieci. Nietypowy Dzień Niepodległości w "Dziewiątce"

Posprzątają las, aby uwolnić swoje otoczenie od śmieci. Nietypowy Dzień Niepodległości w "Dziewiątce"
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 zaprasza do udziału w ekologicznym happeningu pod nazwą „Razem dla Polski”. To już cykliczna impreza, której celem jest posprzątanie okolicy, a wszystko to z okazji upamiętnienia 104. rocznicy odzyskania niepodległości.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 postanowiła w niecodzienny sposób uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie z mieszkańcami miasta społeczność szkolna posprząta swoją okolicę.

Już 5 listopada na terenie szkoły odbędą się uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości. O godzinie 10.00 uczestnicy obchodów wyruszą na wspólne sprzątanie lasu. Wystarczy nazbierać nawet jeden worek śmieci i umieścić go w odpowiednim do tego miejscu. Zrobić kilka zdjęć, napisać kilka słów (kiedy, gdzie, kto działał, ile osób?) i wysłać je na adres [email protected] lub umieścić na stronie facebookowej szkoły. Jeśli ktoś nie może dołączyć do akcji 5 listopada, może zrobić to w innym dniu i również przesłać zdjęcia.

W tym roku pojawi się również dodatkowa akcja ekologiczna Zero Waste.

- Przewietrz swoją szafę i daj posiadanym już od dawien dawna przedmiotom drugie życie. “Szkolna EkoGiełda” to okazja do wymiany, odsprzedania, podarowania komuś swojego wyposażenia. Zero Waste w "Dziewiątce" to również współczesny przejaw odpowiedzialności za małą ojczyznę i świat, w którym żyjemy! - mówi Wojciech Czapla, dyrektor szkoły.

- Drogi Rodzicu naszych "dziewiątkowych" dzieci, mieszkańcu Kędzierzyna-Koźla - zachęcamy do udziału w obu częściach wydarzenia. Będziemy szczęśliwi, jeśli udacie się na leśny spacer, ale i gdy skorzystacie z okazji “Szkolnej EkoGiełdy”. Decyzją Rady Rodziców użyczenie miejsca (ławka szkolna) kosztuje 10 złotych, a dochód przeznaczony zostanie na wsparcie edukacyjnego przedsięwzięcia #HatNotHatePolska, w którym szkoła bierze udział - apeluje dyrektor.

Honorowym patronatem inicjatywy jest Sabina Nowosielska, prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle.

Harmonogram :

10:00 - uroczyste otwarcie wydarzenia - spotkanie przy wejściu głównym PSP 9.

10:00 - 12:00 - wspólne sprzątanie lasku przy Alei Lisa.

12:15 – otwarcie “Szkolnej EkoGiełdy”.

Imprezy towarzyszące:

“Szkolna EkoGiełda” - przynieś rzeczy zalegające w szafie i daj im drugie życie, (bibeloty, ozdoby, ubrania, gry, książki itp.) kawiarenka, ciepły poczęstunek, zajęcia sportowe, rekreacyjne i kreatywne dla najmłodszych uczestników w tym zabawy detektywistyczne.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miasto+PO 11.11.2022 22:58
Napatrzcie się uważnie, to ten przygłup w TVN wrzeszczał, że należy natychmiast zamknąć kopalnię węgla brunatnego oraz wyłączyć elektrownię w Turowie.

Obserwator 10.11.2022 00:07
"Nie chcę używać zbyt mocnych słów, ale naprawdę, co trzeba mieć w głowie, aby będąc politykiem, mając dostęp do wszystkich danych, żeby nie wiedzieć, że niska dzietność w Polsce nie jest spowodowana tym, że ktoś „wali w szyję”, ale tym, że nie ma mieszkań dla młodych par i małżeństw, brakuje miejsc w żłobkach publicznych, a prawo pracy jest złe – mówił Szymon Hołownia" 1. Brak mieszkań dla młodych par i małżeństw 2. Brakuje miejsc w żłobkach publicznych 3. Prawo pracy jest złe Wszystkie trzy punkty za rządów PO-SLD ówczesne władze miały w d...., obecna Total Opozite do której wchodzi Polska 2050. Podejście było proste, nie podoba się do jedz gdzie uważasz że jest lepiej (zapewniamy siłę roboczą starej UE). Prawo pracy za czasów rządów Total Opozite zostało sprowadzone do obecnego stanu. Obecnie jak rząd stara zmienić to zmienić to Total Opozite robi wszystko by te działania zniweczyć. Wypowiedz pana Hołowni jest rodzaju: "łapać złodzieja," woła złodziej.

Laleczka Czaki 09.11.2022 22:48
Widzę, że stendap się udał, bo ludzie się śmieją.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama