Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 22:07
Reklama
Reklama
Reklama

Oszuści działający w Kędzierzynie-Koźlu staną przed sądem. Wyłudzili ponad 130 tysięcy złotych

Oszuści działający w Kędzierzynie-Koźlu staną przed sądem. Wyłudzili ponad 130 tysięcy złotych
W efekcie postępowania przygotowawczego nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Kędzierzynie-Koźlu w sprawie oszustw popełnianych metodą „na policjanta”, do Sądu Rejonowego w Kędzierzynie-Koźlu został skierowany akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom.

Przed sądem staną Krzysztof I. (33 lata) i Damian Sz. (42 lata), którym zarzucono udział w łącznie 7 przestępstwach (popełnionych w okresie marca i kwietnia 2022 r.) na szkodę starszych wiekiem osób, mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i Opola. Rolą oskarżonych było odbieranie pieniędzy od pokrzywdzonych, którzy wcześniej w rozmowach telefonicznych byli kłamliwie zapewniani, że ich oszczędności, także przechowywane na rachunkach bankowych, są zagrożone utratą wskutek działań przestępczych, a przedsiębrane przez policję czynności mają je przed tym uchronić i jednocześnie doprowadzić do schwytania sprawcy w czym mieli pomóc pokrzywdzeni. Fragmentem tych rzekomych działań policyjnych miało być przekazanie pieniędzy funkcjonariuszowi, w którego rolę wcielali się oskarżeni. Wyłudzane w opisany sposób pieniądze pokrzywdzeni wyrzucali przez okno bądź pozostawiali w pobliżu miejsca ich zamieszkania, skąd zabierali je oskarżeni.

Suma utraconych przez pokrzywdzonych pieniędzy wyniosła ponad 130 000 zł. Najwięcej, bo aż 60 tys. zł, utraciła mieszkanka Kędzierzyna-Koźla, która najpierw pieniądze wypłaciła z rachunku bankowego, a następnie, postępując zgodnie z przekazywanymi jej drogą telefoniczną instrukcjami, wyrzuciła przez okno mieszkania.

Z ustaleń śledztwa wynika, że oskarżeni nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami werbującymi ich do udziału w procederze, a kontakt z nimi nawiązywany został w konsekwencji ogłoszeń o gotowości podjęcia się prac dorywczych, które zamieszczali na portalach ogłoszeniowych.

Krzysztof I. przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia, z których wynika, że jego wynagrodzenie za odebranie, a następnie dostarczenie pieniędzy w określone miejsce wynosiło 3 000 zł. Damian Sz. nie przyznał się do sprawstwa zarzuconych czynów i odmówił składania wyjaśnień. Oskarżonym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. W odrębnym postępowaniu kontynuowane są czynności mające na celu ustalenie osób, które organizowały proceder oszustw „na policjanta”.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
😕 02.11.2022 10:23
Do @Realista. Z tego co daje się zauważyć, to burdele - we wszystkich dziedzinach - są specjalnością naszej ukochanej WŁADZUNI miasteczka NIEmożliwości 😕 Co widać, słychać i czuć 🙄 I widać to NA KAŻDYM kroku 😆 No! Prawie na każdym 😎

Amen 28.10.2022 23:38
Tam kontrolują satelity. Ostatnio leciała jedna i z okna wychylił się Kaczyński. To oznacza, że jest troska narodowa o ten fragment drogi.

Basia 28.10.2022 20:09
Maciej ,pracujesz w ratuszu? Bronisz swoich nieudolnych znajomych pracowników ?

Fryderyk 28.10.2022 18:30
Nie do wszystkiego tylko do pracy "specjalistów" w magistracie.Od wielu lat trwa przebudowa i modernizacja dróg w mieście w celu poprawy płynności ruchu. I co ?? Wyjedź na miasto acutem,wszystkie drogi zatkane,do koźla z kedzierzyna,do cisowej,do azot,na blachownie.A teraz gigantyczna rozwałka skrzyzowania w Koźlu na którym nie ma korków!!

Realista 28.10.2022 10:59
Czy nikt nie pamięta już burdel jaki był przy remoncie tego skrzyżowania poprzednio? Zajmijcie się lepiej rondem milenijnym, gliwicka czy spacerową aby wyprowadzić ruch ciężarówek z miasta bo puki co nikt nie karze kierowców wjezdzajacych na drogi o ograniczonej nosnosci.

xtenation 28.10.2022 09:57
A może w tym samym czasie zrobić rondo w Koźlu koło policji,drogę pod wiaduktem w Kędzierzynie obok PKP i wiadukt do Azot na drodze z Kędzierzyna ? Dobry pomysł co nie , zaszalejcie sobie planiści ,mieszkńcy są zahartowani,wszystko przetrzymamy,od lat to mamy.

nal 27.10.2022 23:44
To jak Fryderyku, robić coś czy nie? Robi się - źle, nie robi się - źle. Niektórzy (np. Fryderyk) marudzą dla marudzenia, przyjemności, albo... pieniędzy(trolle)?

Stęchła Gertruda 27.10.2022 17:55
Będzie to rondo rysia lub podobnego klakiera.

Ja 27.10.2022 17:48
A co się ..... dzieje na ul. Gliwickiej Ktoś to kontroluje?

😕 27.10.2022 17:37
😳😳😳 Jak to SZUKA się firmy?!?!?😕 Przecież JUŻ JEST sprawdzona firemka, a RACZEJ firmunia, która tak PIĘKNIE spier...ła .... eeeeeee ..... to znaczy.... tak pięknie zaprojektowała i BŁYSKAWICZNIE wykonała ten CUDOWNY mosteczek w Kłodnicy!!! 😆 NAWET ogólnopolskie media wpadły WTEDY w zachwyt i ekstazę relacjonując - co i JAK można spier....ić. .... eeeeeee..... to znaczy co i JAK moszna srobić i jak się dorobić - w miasteczku NIEmożliwości 😂😉 To PO co szukać nowej firmy?😳 SKORO już jest sprawdzona! 🤣 W dodatku ZNANA w całej Polsce i nie tylko 😎

Maciej J. 27.10.2022 17:27
Ogarnij się i przeczytaj raz jeszcze. Wieczne pretensje do wszystkiego. Ja na miejscu urzędników od infrastruktury postwiłbym wobec Pana zarzuty.

Fryderyk 27.10.2022 16:14
No i miasto zablokowane na kolejne dwa lata !! Kto z urzędu miasta, nam,mieszkańcom ten koszmar serwuje od wielu lat ?? Będzie kiedyś K-K przejezdne,bez korków,remontów,modernizacji ulic ?? Czy wy upośledzeni jesteście,urzędasy od infrastruktury ?!

TT 27.10.2022 15:35
Ul. Kozielska wyjazdy ze sklepów wielkopowierzniowych też przydałyby się ronda.

Rychu, taki lepszy Ryszard 27.10.2022 14:13
Czy można już rezerwować jakiego imienia ma być to rondo?

BacznyObserwator 27.10.2022 13:55
wreszcie, często po południu stoję tam na czerwonym świetle sam zamiast jechać, zrobić mądre rondo jak w Kędzierzynie przy PKP i może kiedyś też w Kłodnicy?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ