Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 12:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grupa Speed zatrzymała pirata drogowego i poszukiwanego 38-latka. Wpadł przez zachowanie pasażera

Grupa Speed zatrzymała pirata drogowego i poszukiwanego 38-latka. Wpadł przez zachowanie pasażera

Mundurowi z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 122 km/h. 23-latek został ukarany wysokim mandatem, a jego prawo jazdy zatrzymane. Z kolei w niedzielę policjanci z grupy „Speed” zatrzymali 38-letniego kierowcę forda , który był poszukiwany. Ich uwagę zwrócił pasażer trzymający nogi na desce rozdzielczej pojazdu.
Policjanci ruchu drogowego każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo. Patrolują ulice naszego powiatu, sprawdzają stan trzeźwości kierujących i czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązujących przepisów. Między innymi sprawdzają, czy zmotoryzowani użytkownicy dróg przestrzegają ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość niezmiennie plasuje się w czołówce przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego dla osób, które zbyt szybko jeżdżą nie ma taryfy ulgowej.

W piątkowe popołudnie przekonał się o tym 23-letni mieszkaniec naszego miasta, którego mundurowi zatrzymali do kontroli na Alei Armii Krajowej w Kędzierzynie-Koźlu. W obszarze zabudowanym na obowiązującej „siedemdziesiątce” młody mężczyzna pędził swoim citroenem z prędkością 122 km/h. Efekt takiej jazdy mógł być tylko jeden – zatrzymane prawo jazdy, mandat w kwocie 1 500 złotych i 13 punktów karnych dopisanych na konto kierowcy.

Policjanci z drogówki zwracają uwagę nie tylko na zachowania kierujących, ale również pasażerów, którzy z nimi podróżują. Ubiegłej niedzieli funkcjonariusze wchodzący w skład grupy „Speed” zauważyli osobowego forda, w którym nastoletni pasażer miał nogi oparte na desce rozdzielczej pojazdu. Takie zachowanie samo w sobie nie stanowi wykroczenia, jednak w trosce o bezpieczeństwo policjanci chcieli zwrócić uwagę, że podczas gwałtownego hamowania, czy zdarzenia drogowego może skutkować odniesieniem obrażeń. Zatrzymali więc pojazd do kontroli.

Okazało się, że 38-letni kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo w trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez strzelecki sąd. 38-latek miał do odbycia karę pozbawienia wolności lub wpłatę grzywny. Poszukiwany uiścił grzywnę w wysokości 4 000 złotych, natomiast za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa został ukarany mandatem.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mieszkaniec 12.10.2022 16:01
Czyli obsada zarządzania kryzysowego w końcu będzie miała pracę. Bo przecież po takim przeglądzie, trzeba będzie wszystko zewidencjonować i porównać z poprzednią inwentaryzacją. Oczywiście wypisać protokół pokontrolny, zgodny z prawdą no i tą wcześniejszą inwentaryzacją i ogłosić sukces. Jest robota. I bardzo dobrze.

Koziołek 12.10.2022 10:02
Zdegustowany nie przesadzaj już z tymi pożarami wypadkami itp. nie są oni aż tak przepracowani. Co roku podobnie jak policja i wojsko tylko domagają się pieniędzy i dostają . To niech teraz pracują na to. Bunkry należą do starostwa są własnością skarbu państwa a nie gminy. Więc ani urzędnik ani strażnik nic do tego nie ma. A taka kontrolą już dawno powinna być. Wątpię że Putin poczeka z rakietami do końca inwentaryzacji i remontu .

Rychu, taki lepszy Ryszard 12.10.2022 09:47
Maciej Wąsik to cen co się na wersalce całuje z facetem? Czy Polacy mają o tym świadomość, tak pytam, bo to tolerancyjny kraj przecież...

Rychu, taki lepszy Ryszard 12.10.2022 09:29
Dokładnie, coś się dzieje nie tak!! CENZURA ?? Wyraziłem peany pochlebne na Antoniego M. pod wizytą dr Laska w KK, a wypowiedź ma nie została opublikowana. Takie artykuły skłaniają do merytorycznej dyskusji, są clickbajtami, a to przekłada się na wpływy z reklam. KK24 powinno o tym wiedzieć, chyba, że są już na pasku służb lub Partii. KK24 niech zajmie się aktywnością, a nie zbieraniem grzybów w kłodnickim lesie !!

Realista 12.10.2022 07:47
Ale że co? Zaginęły papiery czy poumierali ludzie którzy tym powinni się przez lata zajmować, obrona cywilna przez pół wieku niby dbała i intensywnie działała chyba. Chyba że się mylę i tylko się spotykali na popijawach robiąc przy okazji alarmy lotnicze i o skażeniach a był to tylko pic na wodę. Efektem tych działań jest kompletny brak danych o naszych schronach. Pierdziszewo to nie Berlin i myślę że temat do ogarnięcia w tydzień, no chyba że poginely klucze do otwierania drzwi to może być duży problem.

Anka 12.10.2022 04:10
Już sobie to wyobrażam, w jakim stanie technicznym są te schrony! "Zimna wojna" skończyła się 3 dekady temu, więc komu były one potrzebne?! Ładnie się to nazywa: I N W E N T A R Y Z A C J A!! Rozumiem, że do wiadomości publicznej zostaną podane adresy tych schronów?! Putin straszy, tym czym straszy. A że jest zdesperowanym psychopatą, to stać go na wszystko. I z tym trzeba się liczyć, a nie udawać, że nie ma problemu... Dam sobie głowę uciąć, że nie ma tu schronów dla 50 tysięcy zwykłych zjadaczy chleba! Więc po co ich drażnić takimi informacjami?? P.S. Wie Ktoś, ilu Ukraińców gościmy w tym miasteczku?

zadowolony 11.10.2022 20:43
Ech fajny ten Adolf nie dosc ze nam kanal wybudowal i waly na oder to jeszcze teraz ze schronow skorzystamy

zdegustowany 11.10.2022 17:45
cenzura na KK24 kwitnie nadal, komentarze niekoniecznie pochlebne oczywiście nie zostaną opublikowane. Może napiszcie w tytule że wymagane tylko komentarze pozytywne. gratulacje,

zdegustowany 11.10.2022 15:52
oczywiście , pożary, wypadki drogowe, utonięcia i likwidacja gniazd szerszeni to za mało zadań dla strażaków. A może by tak urzędasy lub strażnicy miejscy i gminni zapracowali wreszcie na swoje apanaże?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ