Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 14:43
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co to jest odkurzacz samojezdny i dlaczego to tak popularne urządzenie?

Co to jest odkurzacz samojezdny i dlaczego to tak popularne urządzenie?
Ciągle brakuje Ci czasu? Marzysz, by po powrocie z pracy odpocząć w czystym domu? Jeśli tak, sprawdź, czym jest odkurzacz automatyczny. Dowiedz się, czy rozwiązanie sprawdzi się do przestrzeni o małym metrażu.

Jak działa odkurzacz samojezdny?


Odkurzacz automatyczny to niewielkie urządzenie do czyszczenia podłóg. Skutecznie usuwa brud, kurz, sierść zwierząt, okruszki. Posiada silnik oraz akumulator. Wyposażono go także w czujniki ruchu. Robot porusza się wzdłuż linii prostych, sprawnie omijając meble. W sprzedaży znajduje się wiele modeli. Produkty różnią się funkcjami, rozmiarami, parametrami technicznymi. Do znanych marek należy m.in. irobot.pl.

Wybierając odkurzacz samojezdny do małego mieszkania, należy zwrócić uwagę na:

 • Moc ssącą,

 • Pojemność akumulatora,

 • Szybkość ładowania,

 • Poziom głośności,

 • Dostępne akcesoria,

 • Rozmiary.


Duże znaczenie mają ponadto dostępne funkcje. Zależy Ci na dokładności? Powinien spodobać Ci się robot tworzący mapy pomieszczenia. Do ciekawych funkcji zalicza się także system wykrywania brudu. Nie chce Ci się czyścić pojemnika na kurz? Postaw na sprzęt samoopróżniający. Chcesz uruchomić robota podczas Twojej nieobecności? Sięgnij po sprzęty sterowane za pomocą aplikacji.

Jakie korzyści odniesiesz z posiadania robota odkurzacza?


Czy warto inwestować w odkurzacz samojezdny iRobot, mieszkając w niewielkim lokalu? Biorąc pod uwagę oszczędność czasu, dobrze rozważyć taki zakup. Robot odkurzający pozwala na utrzymanie czystości bez wysiłku. Wyróżniają się skutecznością. Dzięki czujnikom śledzenia podłoża poruszają się w sposób logiczny i uporządkowany. Potrafią sprzątać w narożnikach oraz przy krawędziach. Po zakończeniu pracy automatycznie wracają do stacji dokującej.

Do zalet urządzeń zaliczają się:

 • Komfort – roboty są łatwe w obsłudze i wyręczają domowników,

 • Prosta obsługa – sprzęty uruchamia się zdalnie w dowolnym momencie, można także zaprogramować harmonogram ich pracy,

 • Łatwe przechowywanie – urządzenia zajmują niewiele miejsca,

 • Skuteczność – moc robotów jest porównywalna do klasycznych odkurzaczy.

 • Uniwersalność – sprzęty radzą sobie z różnymi typami zabrudzeń,

 • Dostosowanie do warunków mieszkalnych – roboty poruszają się na wielu rodzajach powierzchni, m.in. kafelkach, panelach, dywanach, wykładzinach,

 • Bezpieczeństwo – sprzęty posiadają certyfikaty potwierdzające jakość, np. TÜV CSC.


Postaw na odkurzacz automatyczny!


Choć roboty sprzątające są droższe od tradycyjnych odkurzaczy, inwestycja szybko się zwraca. Urządzenia umożliwiają utrzymanie porządku bez zbędnego zaangażowania. Charakteryzują się wysoką wydajnością i zaawansowanymi rozwiązaniami. Doskonale sprawdzają się do czyszczenia niewielkich metraży.

Materiał partnera

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 27.09.2022 08:00
Jednym słowem są tak zdrowe że aż niezdrowe, wiadomo o smakach i gustach się nie dyskutuje. Komu smakują niech się zajada, jak dla mnie psują smak każdej potrawy tak samo jak oliwki, choć oliwę uwielbiam.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama