Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 00:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niebezpiecznie na drogach naszego powiatu. Seria kolizji w ostatnich dniach

Niebezpiecznie na drogach naszego powiatu. Seria kolizji w ostatnich dniach
Wystarczyło kilka godzin ujemnych temperatur, aby drogi na terenie Kędzierzyna-Koźla i okolic zamieniły się w ślizgawki. W minionych dniach policjanci odnotowali nasilenie zdarzeń drogowych z udziałem kierowców z naszego powiatu.

Wyjątkowo pechowo Nowy Rok rozpoczął się dla trzech osób, które podróżowały w czwartek, 1 stycznia osobowym volkswagenem w Łężcach (gmina Reńska Wieś). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, około godziny 4:30 kierowca pojazdu stracił nad nim panowanie, w wyniku czego auto wpadło do rowu, a następnie dachowało. Jeden z pasażerów volkswagena trafił do szpitala. Policjanci prowadzą dochodzenie zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń na terenie miasta doszło w niedzielę, 4 stycznia. Tuz po godzinie 12 na ulicy Grunwaldzkiej doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym bmw przy dojeździe do ronda nie zachował ostrożności i uderzył w tył osobowego volkswagena. Siła uderzenia była na tyle duża, że volkswagen najechał na stojącego przed nim forda. Policjanci ustalają, kto zasiadał za kierownicą bmw w momencie kolizji.

Chwilę później blachy wygięły się na ulicy Piotra Skargi. Tam zderzyły się osobowy suzuki oraz opel. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że winnym zdarzenia jest 24-letni kierowca suzuki, który nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu z pojazdów. W tym wypadku o winie rozstrzygnie jednak sąd.
Zwracamy się z prośbą do kierowców o szczególną ostrożność. Zmienna pogoda, roztopy i następujące po nich nocne przymrozki powodują, że nasze drogi miejscami są bardzo śliskie. W takiej sytuacji warto ściągnąć nogę z gazu i podróżować ostrożnie – mówi podkomisarz Magdalena Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Najwięcej przypadków zdarzeń odnotowano w poniedziałek, 5 stycznia. Tego dnia doszło aż do pięciu zdarzeń z udziałem kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu.

Około godziny 9:30 na terenie Polskiej Cerekwi przy ulicy Rynek kierowany przez 70-letniego mężczyznę samochód osobowy marki Skoda wjechał w zaparkowanego volkswagena.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że przyczyną kolizji było zasłabnięcie 70-letniego mężczyzny – tłumaczy podkomisarz Magdalena Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

O godzinie 11:30 w Błażejowicach (gmina Cisek) kierująca osobowym volkswagenem w trakcie nieprawidłowego manewru wymijania spowodowała kolizję z osobowym audi. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ukarali sprawczynię zdarzenia mandatem.

Kilka minut później do podobnego zdarzenia doszło w Dobieszowie (gmina Pawłowiczki). Tam podczas manewru wyprzedzenia osobowa skoda zderzyła się z samochodem marki Renault. Sprawca kolizji okazał się obywatel Niemiec, którego policjanci ukarali mandatem karnym.

Tuż po godzinie 15 policjanci zostali wezwani na Aleję Jana Pawła II. Tam kierujący Volkswagenem Passatem nie ustąpił pierwszeństwa, w wyniku czego zderzył się z innym volkswagenem. Również w tym wypadku mundurowi ukarali sprawcę mandatem.

Z kolei wtorek, 6 stycznia okazał się pechowy dla 22-letniego kierowcy osobowego forda, który jadąc ulicą Mostową nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego prowadzony przez niego pojazd wpadł do rowu. Policjanci ukarali nieostrożnego kierowcę mandatem.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kris 07.01.2015 22:19
Zamiast apelować lepiej doprowadzić drogi do porządku. Zabić się idzie w niektórych miejscach!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ