Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 16:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Próby obciążeniowe mostów na obwodnicy północnej. Otwarcie drogi zbliża się wielkimi krokami

Próby obciążeniowe mostów na obwodnicy północnej. Otwarcie drogi zbliża się wielkimi krokami
Od ponad tygodnia trwają próby obciążeniowe nowych mostów w ciągu budowanej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Coraz bliżej zakończenia największej inwestycji drogowej w mieście. Zarządca drogi deklaruje, że nową trasą łączącą Kędzierzyn-Koźle z autostradą A4 pojedziemy jeszcze jesienią.

Ponad dwa lata po rozpoczęciu budowy obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla inwestycja wielkimi krokami zbliża się do finiszu. Długo wyczekiwana droga ma być przejezdna jeszcze jesienią tego roku. Zaawansowanie prac związanych z inwestycją przekroczyło już 90 procent. W połowie sierpnia rozpoczęły się próby obciążeniowe obiektów mostowych położonych w ciągu drogi, na przełomie sierpnia i września prowadzone będą próby obciążeniowe obiektów nad obwodnicą.

- Termin zakończenia kontraktu przypada na IV kw. 2022 – dokładna data oddania drogi do ruchu zostanie podana wtedy, kiedy procedury odbiorowe umożliwią wskazanie wiążącego terminu, z dokładnością co do dnia (...) We wrześniu zostanie przeprowadzony również audyt Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla całego zakresu obwodnicy, zgodnie z procedurami obowiązującymi w GDDKiA. Po uzyskaniu przez Wykonawcę decyzji Pozwolenia na Użytkowanie (wydaje ją Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego) oraz dopełnieniu procedur odbiorowych, będzie można sprecyzować dokładny termin uruchomienia nowego odcinka drogi krajowej nr 40, tj. północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla - informuje Justyna Szałatkiewicz z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza drogą.

Nowy odcinek będzie przedłużeniem istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w kierunku autostrady A4. Od ronda jakie powstanie w ciągu DK40 trasa pobiegnie nowym śladem omijając Sławięcice i Ujazd i włączając się z powrotem do DK40 tuż za granicą województw opolskiego i śląskiego, na terenie gminy Rudziniec.

Do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 426 będzie to jednojezdniowa droga z dodatkowym naprzemiennym pasem do wyprzedzania (2+1), a od tego skrzyżowania – czyli niemal połowy długości obwodnicy – o przekroju tradycyjnym w układzie z dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach.


obwodnica most 1
obwodnica most 1

obwodnica most
obwodnica most


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 14.09.2022 10:03
Ach!!!! To musiała być akcja jak amerykańskiego filmu. 3 lata podejrzeń? Nawet by się nie chwalili.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ