Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 10:05
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Budowlanka ma nową dyrektorkę. Ewelina Kowaś pokieruje Zespołem Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu

Budowlanka ma nową dyrektorkę. Ewelina Kowaś pokieruje Zespołem Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu
Podczas narady dyrektorów szkół i placówek oświatowych w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim powierzono stanowisko dyrektorskie Ewelinie Kowaś, która została nowym dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Zastąpiła na tym stanowisku Urszulę Więcek, która przeszła na emeryturę. Ewelina Kowaś przedstawiła konkretny plan rozwoju szkoły, który dobrze wpisuje się w strategię oświatową powiatu. Nowej pani dyrektor gratulowali starosta Paweł Masełko oraz wicestarosta Józef Gisman.

Swoją pracę na stanowisku dyrektorskim będą kontynuowali: Agnieszka Kossakowska w "Żegludze", Maria Staliś w ZSTiO oraz Ireneusz Wiśniewski w Centrum Kształcenia Zawodowego.

30 lat pracy w szkole obchodzi w tym roku Adam Kania z Zespołu Szkół nr 3, który pełniąc funkcję dyrektora doprowadził do reaktywowania kierunku technik technologii chemicznej po blisko 10 latach przerwy. Nawiązał szeroką współpracę z firmami chemicznymi. Szkoła jest jedynym ośrodkiem egzaminacyjnym w zawodzie technik technologii chemicznej dla województw dolnośląskiego i opolskiego.

25 lat pracy obchodzi Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego. Ireneusz Wiśniewski jest doktorem nauk ekonomicznych. Centrum kształcenia w sposób nieprzerwany od lat uczestniczy w realizacji wielu projektów podwyższających  standardy pracy dydaktycznej i dostosowania do zmieniającego się rynku pracy. W pięcioletniej kadencji dyrektorskiej należy wspomnieć o działaniach, które doprowadziły do powstania jednej z pierwszych w Polsce pracowni energetyki odnawialnej. Ponadto reagując na potrzeby dotyczące kształcenia zawodowego z inicjatywy dyrektora, przy wsparciu władz powiatu, powstały pracownie: mechatroniki, elektryczna, budowlana, elektroniki samochodowej, chemiczna, gastronomiczna, żeglugowo-nawigacyjna.

Nowym nauczycielem mianowanym w Zespole Szkół nr 1 została Sabina Sparwasser, która uczy matematyki. W swojej pracy stworzyła uczniom przyjazną przestrzeń edukacyjną, która była dostosowana do ich możliwości i potrzeb. W czasie stażu była wychowawcą klasy branżowej, klasy z licznymi problemami wychowawczymi, które rozwiązała w sposób bardzo pozytywny i merytoryczny.

Nowym nauczycielem mianowanym w Zespole Szkół Specjalnych została Agnieszka Kaczmarczyk. Jako wychowawca grupy ZRW, której uczestnikami są chłopcy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, wykorzystywała metody aktywizujące, w celu uzyskania lepszych efektów rewalidacyjnych, wychowawczych i dydaktycznych. Stosowała metody o charakterze zabawowym i zadaniowym. Korzystała m.in. z metod programu aktywności M. i Ch. Knillów. W pracy wykorzystuje swoją kreatywność i pomysłowość tworząc różnorodne prace plastyczne i własnoręcznie wykonane pomoce dydaktyczne.

W czasie narady kierunki realizacji polityki oświatowej na nowy rok szkolny omówiła Aurelia Stępień, kierownik wydziału oświaty starostwa. W planie jest m.in. doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z zagranicy, w szczególności z Ukrainy, wspomaganie kształcenia w szkołach ponadpodstawowych w związku z nową formułą egzaminu maturalnego od roku 2023. Zwrócono także uwagę na doskonalenie systemu kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcami – wdrażanie Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030. Szczególne znacznie będzie również miało rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych.


nar4
nar4

Nar1
Nar1

nar2
nar2

nar3
nar3

nar5
nar5

Nar1
Nar1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
tmh 13.09.2022 23:05
Kawkę wypiłeś i ci z fusów wyszło, czy cię prawda zabolała, że buzię otwarłeś nie na temat?

julka 13.09.2022 16:04
Pamiętam,że gdy przed pandemią mieli zlotyw Polsce, KK też informował. Niech każdy wierzy w co chce.W miescie możliwości jest wiara ,że Sabina i MaxMix nie odejdą nigdy.

obywatel 13.09.2022 15:53
tmh musiał być mocno skrzywdzonym dzieckiem. Może da się to jeszcze przepracować z jakimś terapeutą.

Lutek 13.09.2022 12:36
i czysta na bombelka...

ggg 13.09.2022 09:16
A kacza wiara pod budką z piwem - pije za pińcet plus, bo bombelki już w szkole.

doradca branżowy 13.09.2022 08:55
Proponuję ci rozwiązanie: wstaw drzwi do mieszkania.

tmh 12.09.2022 20:34
Powyższy tekst jest ostrzeżeniem, czy materiałem promocyjnym owej sekty? Zadaniem jehowych jest wyszukiwanie w lokalnej społeczności jednostek słabych, zagubionych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, podatnych na manipulację itp., celem pozbawienia ich ogólnie pojętej życiowej wolności. Do tego się niestety ta cała ich aktywność sprowadza.

Pi 12.09.2022 15:42
Kocia wiara pod drzwiami, psia na rondach...

vortyk 12.09.2022 12:51
Ze też w 21 wieku te religijne baje mają jeszcze rację istnienia.

Laura 12.09.2022 12:13
Kto pozwala na takie odwiedziny?to są ludzie których trudno się z domu pozbyć przekonują do swojego wyznania,ja nie chcę takich odwiedzin to narusza moją wolność osobistą.Niech sobie agitują ludzi na zorganizowanych spotkaniach.

Jauq 12.09.2022 11:38
A co wam przeszkadzają świadkowie jehowy....???? Czarni też co roku chodzą ...

Michał 12.09.2022 11:25
O kufa, chowajcie się narody.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama