Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 20:35
Reklama
Reklama
Reklama

Poziom Bierawki przekroczył stan alarmowy, Kłodnica i Odra obecnie poniżej stanów ostrzegawczych

Poziom Bierawki przekroczył stan alarmowy, Kłodnica i Odra obecnie poniżej stanów ostrzegawczych
Trwające od wielu dni intensywne opady deszczu niepokojąco wpływają na sytuację hydrologiczną w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Poziom wody w Bierawce przekroczył stan alarmowy.

Wczoraj w godzinach popołudniowych poziom wody w Grabówce na wodowskazie rzeki Bierawka wskazał wynosił 198 cm – stan ostrzegawczy zaczyna się po przekroczeniu 90 cm, a alarmowy 140 cm. Obecnie tendencja jest malejąca i poziom wynosi 156 cm.

Stan ostrzegawczy został przekroczony w Mechnicy-Kamionce na rzece Stradunia po godz. 17 wyniósł 238 cm i zbliża się do stanu alarmowego, wynoszącego w tym miejscu 240 cm. Profil silnie zarastający, powyżej wodowskazu zastawka.

Lepiej sytuacja wygląda w Lenartowicach na rzece Kłodnica. Najwyższą wartość wodowskaz wskazał wczoraj przed godziną 8 rano i wyniósł 212 cm przy stanie ostrzegawczym 210 cm i alarmowym 260 cm. Tendencja jest malejąca i obecnie poziom wody wynosi 151 cm.

Na rzece Odrze w Koźlu poziom wody wynosi 311 cm przy stanie ostrzegawczym na poziomie 400 cm. Jak przekazują hydrolodzy, trend jest bez zmian.

- W zlewniach dopływów Odry na obszarach wystąpienia intensywnych opadów prognozowane są ponowne wzrosty stanów wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Miejscami, zwłaszcza w zlewniach Rudy, Grabówki, Straduni i Ścinawy Niemodlińskiej możliwe jest ponowne przekroczenie stanów alarmowych - czytamy w komunikacie IMGW.


odra-cisek-bierawa
odra-cisek-bierawa

odra-1
odra-1

klodnica
klodnica


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zx 08.09.2022 20:56
Przestańcie wydawać pieniądze na pierdoły, typu odkomarzanie czy koziołki. Lepiej polatać drogi

Realista 08.09.2022 15:05
Coś mi się wydaje że okomarzanie miało być robione w lipcu, ale dzięki synoptykom magikom nietrafionych łowców burz odwołano i do dziś echo. Mam nadzieję że zdążą przed załamaniem pogody bo idzie się wściec.

Beata 08.09.2022 12:04
Prosimy o dopisanie do listy orlik przy PSP20 w Koźlu. Mimo, że teren jest otwarty i praktycznie bez drzew to ciężko wysiedzieć, tak atakują komary. Myślę że sporo rodziców z dziećmi będzie wdzięcznych bo to jedyne takie miejsce w okolicy i chętnie korzystamy póki ładna pogoda.

obywatel 08.09.2022 12:02
I znowu trucie wszelakich owadów, bo ta trucizna nie działa tylko na komary. Potem wymrą ptaki. Niech marudery kupią sobie spreje na komary i siebie niech pryskają. Nie życzę sobie żeby moje pieniądze (publiczne) szły na eksterminację życia na ziemi.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ