Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 10:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mandaty na kwotę 15 tysięcy złotych dla dwojga rowerzystów. Jechali pijani i nie zatrzymali się do kontroli

Mandaty na kwotę 15 tysięcy złotych dla dwojga rowerzystów. Jechali pijani i nie zatrzymali się do kontroli

Mandaty na kwotę 15 000 złotych – taka kara spotkała dwoje rowerzystów z naszego powiatu. 32-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna nie zatrzymali się do kontroli, dodatkowo oboje byli nietrzeźwi. 
W poniedziałek, 8 sierpnia, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów jadących Bierawą. Po godzinie 19.00 zauważyli dwoje rowerzystów – kobietę i mężczyznę, których styl jazdy wskazywał, że mogą być pod wpływem alkoholu. Aby podjąć kontrolę i sprawdzić stan trzeźwości cyklistów, jeden z funkcjonariuszy wyszedł na jezdnię dając im sygnał do zatrzymania. Jednak pomimo kilkukrotnego wezwania do zatrzymania rowerzyści ominęli mundurowych i zaczęli uciekać.

Policjanci pojechali za nimi włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Dopiero to poskutkowało zatrzymaniem się cyklistów. Zostali oni poddani badaniu trzeźwości, które potwierdziło podejrzenia mundurowych. Okazało się, że 32-letnia kobieta miała blisko 1,5 promila, natomiast 42-letni mężczyzna niemal 2 promile alkoholu w organizmie.

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości oboje ponieśli konsekwencje w postaci mandatu karnego w wysokości 2 500 złotych. Z kolei za niestosowanie się, w celu uniknięcia kontroli, do sygnału policjanta nakazującego zatrzymanie pojazdu, zarówno 32-latka, jak i i 42-latek zostali ukarani mandatem w wysokości 5 000 złotych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zx 27.08.2022 15:38
Najradośniejszy punkt zaczyna się o 15:00. A pamietejcie tyż o farożu, co by go zaprosić. Tyż se mało wiela wypić lubi. Durś te wino mszalne może mu zbrzidnoć.

Alina 27.08.2022 02:49
Taka OSP to jest coś. Te 120 lat to dowód na to, że Heimat rzeczywiście istnieje niezależnie od państwowości. Gratulacje i życzenia kolejnych 120 lat. Prawdopodobnie w UE.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama