Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 00:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Motocyklista wyprzedził go na podwójnej ciągłej, kierowca wysłał nagranie policjantom [WIDEO]

Motocyklista wyprzedził go na podwójnej ciągłej, kierowca wysłał nagranie policjantom [WIDEO]


https://www.youtube.com/watch?v=skp7i0Ne22g

Niestety w dalszym ciągu wielu kierowców wykazuje się brakiem rozsądku i lekceważącym stosunkiem do przepisów ruchu drogowego. Nasi policjanci otrzymali nagranie z motocyklistą prezentującym takie właśnie podejście. Na szczęście tym razem obyło się bez poważnych i tragicznych w skutkach konsekwencji.
Podczas wyprzedzania należy pamiętać o zachowaniu rozsądku i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Niestety, nie wszyscy mają to na uwadze. Świadczy o tym materiał wideo, przesłany do nas przez jednego z kierowców.

Motocyklista zbliżający się do zakrętu, nie zważa na znak poziomy P-4 (linia podwójnie ciągła) i wyprzedza pojazd, w którym znajduje się wideo rejestrator. Sytuacja ta miała miejsce 24 lipca na drodze krajowej numer 45, pomiędzy Większycami a Komornem. Tym razem jedynym skutkiem takiej jazdy będzie konieczność stawienia się motocyklisty na komendzie i poniesienia konsekwencji w związku z popełnionym wykroczeniem.

Policjanci apelują:

Przestrzegamy jednak i przypominamy, że podczas manewru wyprzedzania należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do zdarzenia, którego skutki mogą być tragiczne. Niestety często jesteśmy świadkami manewrów wykonywanych przez nierozsądnych kierowców, które są o włos od tragedii. Apelujemy więc do wszystkich kierowców, aby pamiętali o bezpieczeństwie swoim, a także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Natomiast osoby, które w swojej okolicy zaobserwowały, że kierowcy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego  – zachęcamy do skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możesz zgłosić nie tylko nieprawidłowe zachowanie kierowców, ale także wykroczenia porządkowe, czy inne niepokojące sytuacje. Chcesz mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy? Wejdź na KMZB i dodaj zgłoszenie

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rychu, taki lepszy Ryszard 29.08.2022 20:55
Znów tak wiele dla tak niewielu zostanie sfinansowane przez tak wielu...

Zbigniew 27.08.2022 21:21
Ciekaw jestem kiedy przyjdzie kolej na ulicę Szczęśliwą i Batorego (która od ponad dwudziestu lat czeka na drogę!!!). Czy na ul. Błonie mieszka jakiś lekarz albo radny? Przy okazji pozdrawiam radnych ze Sławięcic za nic nierobienie w w/w sprawie.

Realista 24.08.2022 15:19
Dalej pytam dlaczego nie jest zrobi a pętla łącząca z Dunikowskiego? Ile pięknych działek i domów mogło by powstać w centralnej części k-k.

Ada 22.08.2022 13:14
To taka luksusowa dzielnica teraz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ