wtorek, 30 kwietnia 2024 14:25

Paulina Ligarska z dziesiątym wynikiem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene

Pochodząca z Kędzierzyna-Koźla Paulina Ligarska zajęła 10. miejsce w siedmioboju podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w amerykańskim Eugene. Dla zawodniczki obecnie reprezentującej barwy SKLA Sopot był to debiut w zawodach tej rangi.

Rywalizacja w siedmioboju rozpoczęła się w niedzielę. Paulina w biegu na dystansie 100 metrów osiągnęła czas 14.19 s., w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę ustawioną na wysokości 177 cm, a następnie uzyskała wynik 14.08 m w pchnięciu kulą. Ostatnim startem pierwszego dnia mistrzostw był start w biegu na dystansie 200 metrów, gdzie Paulinie udało się poprawić rekord życiowy, uzyskując czas 24.65 s.

Drugi dzień rozpoczął się od konkursu skoku w dal, w którym kędzierzynianka osiągnęła rezultat 588 cm. Po rzucie oszczepem, w którym Paulina uzyskała rezultat 45 metrów i 89 centymetrów reprezentantka Polski była na 10. miejscu w klasyfikacji łącznej. Kończący rywalizację bieg na dystansie 800 metrów Paulina ukończyła z czasem 2.15:36, co było ósmym rezultatem i pozwoliło na utrzymanie 10 miejsca w klasyfikacji końcowej.

W zawodach siedmioboju startowała jeszcze jedna Polka - Adrianna Sułek z Brdy Bydgoszcz, która zakończyła zawody tuż za podium.