Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 08:04
Reklama
Reklama

ZAKSA ma nowego środkowego. Do zespołu dołączył Dmytro Pashytskyy

ZAKSA ma nowego środkowego. Do zespołu dołączył Dmytro Pashytskyy


Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kompletuje skład. Pierwszym nowym zawodnikiem, który w sezonie 2022/2023 wzmocni ekipę mistrza Polski jest doświadczony środkowy – Dmytro Pashytskyy.
Pochodzący z Ukrainy Dmytro Pashytskyy pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Estonii. Nasz nowy środkowy może się pochwalić również plusligowym doświadczeniem, Dmytro Pashytskyy w sezonie 2014/2015 występował w Lubinie, następnie przechodząc do klubów z Rzeszowa (2015/2016) oraz Gdańska (2016/2017). Kolejne lata spędził w czołowych klubach rosyjskich: Kuzbass Kemerovo (w którego barwach zdobył złoto i brąz w rywalizacji ligowej) i Zenit Petersburg (z którym zdobył wicemistrzostwo kraju). W marcu bieżącego roku, po napaści Rosji na Ukrainę, Pashytskyy rozwiązał kontrakt z Zenitem. W kluczowej fazie sezonu, w ramach transferu medycznego, doświadczony zawodnik zasilił szeregi Trefla Gdańsk .

Kolejnym klubem PlusLigi w bogatej karierze Dmytro Pashytskiego będzie właśnie ZAKSA. Jak podkreśla pochodzący z Ukrainy środkowy nad ofertą z Kędzierzyna-Koźla nie musiał się długo zastanawiać. – Przede wszystkim chciałbym podziękować ZAKSIE za otrzymaną szansę, to wielki zaszczyt móc być częścią tej siatkarskiej rodziny. Jako Ukrainiec naprawdę nie wiedziałem czego mogę się spodziewać, jak potoczy się moja kariera w tym trudnym momencie. Po otrzymaniu propozycji nie zastanawiałem się długo nad podjęciem decyzji. Bardzo się cieszę, że mogę swoją sportową karierę kontynuować właśnie w Polsce. Możliwość gry w takim klubie to ogromna motywacja, nie każdego dnia masz szansę zagrać w barwach dwukrotnego zwycięzcy Ligi Mistrzów, nie wspominając o tytułach mistrza kraju czy zdobytych Pucharach Polski. Oczywiście przychodząc do takiej drużyny wiąże się to z presją, ale to normalna część gry – przyznał nowy zawodnik Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Ambitny zawodnik stawiając sobie cele mierzy równie wysoko, co Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Na pewno oczekiwania będą duże. Myślę, że  w ostatnich latach ZAKSA pokazała wszystkim jaka jest prawdziwa definicja ciężkie pracy i czym jest atmosfera w drużynie. Jedyne czego mogę oczekiwać to od siebie – jak najlepszej gry, aby móc pomóc tej drużynie w każdy możliwy sposób – kontynuował nowy środkowy ZAKSY. Dmytro Pashytskyy bez wątpienia szybko wkomponuje się w zespół mistrza Polski, tym bardziej, że jak przyznaje z większością siatkarzy naszego zespołu miał okazję się spotkać grając wcześniej w PlusLidze. – Znam prawie wszystkim zawodników i bardzo się cieszę na początek wspólnego sezonu. Szczególnie cieszę się, że ponownie spotkam się z moimi kolegami, z którymi grałem w poprzednich sezonach. Życzę wszystkim szczęśliwego i przede wszystkim zdrowego sezonu. Do zobaczenia w Kędzierzynie!

Dima – witamy w #ZAKSAfamily!

Źródło: Zaksa.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
chopek roztropek 05.08.2022 12:11
Kazdy uczestnik , dostal wiaderko wegla na droge.

El czurlito 04.08.2022 11:51
Znowu nabija ludzi w butelke

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ