Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 11:19
Reklama
Reklama
Reklama

20- i 24-latek kradli kabel zasilający urządzenie sterowania ruchem kolejowym

20- i 24-latek kradli kabel zasilający urządzenie sterowania ruchem kolejowym
Kolejna udana akcja funkcjonariuszy straży ochrony kolei z kędzierzyńsko-kozielskiego posterunku. Zatrzymali oni na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli około 50 metrów kabla.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 5 lutego. Dyżurny straży otrzymał informację o wystąpieniu tzw. zajętości blokady na odcinku szlaku kolejowego między Kłodnicą a Raszową. Sygnał ten dla funkcjonariuszy jest jasnym komunikatem o próbie kradzieży mienia kolejowego. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol straży ochrony kolei oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Po przybyciu na miejsce mundurowi stwierdzili wycięcie i kradzież około 50 metrów kabla zasilającego urządzenie sterowania ruchem. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania zmierzające do wykrycia sprawców. Okazało się, że ukryli oni swój łup w pobliżu torów. Funkcjonariusze spokojnie zaczekali na ich powrót, a ich cierpliwość wkrótce została wynagrodzona.

Sprawcami kradzieży okazała się dwójka mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. 20- i 24-latek zostali przekazani w ręce policjantów z kozielskiego komisariatu, a odzyskane mienie trafiło do sekcji eksploatacji w Raciborzu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ