Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:51
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kino Konesera: „Lewiatan” na ekranie

Kino Konesera: „Lewiatan” na ekranie
Już w czwartek, 5 lutego kolejny seans w ramach Kina Konesera w Heliosie. Tym razem widzowie zobaczą na ekranie rosyjski dramat „Lewiatan”. Przed rozpoczęciem seansu odbędzie się prelekcja przygotowana przez Andrzeja Hynka oraz konkursy z nagrodami dla widzów.

Opis filmu:

Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri, znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna. Sytuacja się komplikuje, gdy prawnik okazuje się kochankiem Lili. Brutalna miasteczkowa klika zmusza go do wyjazdu, a rodzina Koli zostaje sam na sam z bezwzględnym, pożerającym wszystko Lewiatanem, którym okazuje się współczesna Rosja.

Czwartkowy seans o godzinie 17.45 zapoczątkuje cykl spotkań w ramach Kina Konesera. Jeszcze w tym miesiącu widzowie będą mogli zobaczyć w kędzierzyńskim Heliosie takie produkcje jak: Dzikie historie (12 lutego), Birdman (19 lutego) oraz Gra tajemnic (26 lutego).

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ