Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 00:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wojewoda i samorządowcy z seniorami o hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu

W urzędzie miasta odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie konwentu seniorów – ciała doradczego tworzonego przez najstarszych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

Konwent seniorów powołano do życia w poprzedniej kadencji samorządu, aby głos tej grupy mieszkańców był lepiej słyszalny w gabinetach władzy. W środowym posiedzeniu poza prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabiną Nowosielską i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Danutą Ceglarek oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbietą Czeczot uczestniczył także gość specjalny – wojewoda Ryszard Wilczyński. Przedstawiciel administracji rządowej w terenie nie ukrywał, że darzy seniorów szczególnym respektem, określając tę grupę społeczną mianem silver power.

Foto: archiwum urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu.
Foto: archiwum urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu.


Jedną z głównych kwestii poruszanych podczas spotkania było utworzenie hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu, które ma mieścić się w budynku przejętym w zeszłym roku przez gminę od starostwa powiatowego. Miasto wznowiło rozmowy z Caritas, aby to ta instytucja prowadziła placówkę. Najpierw jednak budynek musi zostać zmodernizowany, co będzie kosztować kilka milionów złotych.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ