Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 15:27
Reklama
Reklama

Dwa koła zamienią na cztery. Koniec sezonu dla policyjnych patroli rowerowych

Dwa koła zamienią na cztery. Koniec sezonu dla policyjnych patroli rowerowych
Tam, gdzie nie można wjechać radiowozem, świetnie sprawdzali się funkcjonariusze na dwóch kołach. Z końcem września kędzierzyńsko-kozielska policja zawiesiła rowerowe patrole, które na ulicach miasta widoczne były od czerwca.

W okresie wakacyjnym na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego działały dwa dwuosobowe zespoły policjantów. Wcześniej na podobny ruch zdecydowała się straż miejska.

Jak podkreślają mundurowi, największą zaletą patrolowania miasta na dwóch kołach jest mobilność. Wyposażeni w rowery funkcjonariusze mogą bez problemu przemieszczać się w parkach, lasach, czy w okolicach akwenów.

- Duża mobilność rowerowych patroli sprawiła, że były one świetnym uzupełnieniem patroli zmotoryzowanych oraz pieszych. Podczas służby pełnionej w tej formie, funkcjonariusze wzbudzali sympatię i duże zainteresowanie mieszkańców – podkreśla podkomisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy policji w Kędzierzynie-Koźlu.

W trakcie tego sezonu funkcjonariusze z zespołu rowerowego uczestniczyli w blisko 80 interwencjach. Ujawnili ponad 200 wykroczeń porządkowych. Patrole rowerowe brały także aktywny udział przy zabezpieczeniach imprez kulturalnych i festynów. Oprócz oddziaływania prewencyjnego, zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe oraz odnaleźli zaginioną kobietę.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ