Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 13:46
Reklama
Reklama

Skoro życie zaczyna się po czterdziestce, może być tylko lepiej. Urodziny miasta. ZDJĘCIA

Dokładnie 40 lat temu decyzją Ministra Administracji, Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska w jeden miejski organizm połączono Kędzierzyn, Koźle, Kłodnicę i Sławięcice wraz z mniejszymi miejscowościami. Tak powstał Kędzierzyn-Koźle. Okrągła rocznica jest celebrowana już od kilku miesięcy aż do dzisiejszej kulminacji. Urodziny 40-latka trwały od samego rana.

Najpierw w urzędzie miasta zaprezentowany został specjalny znaczek pocztowy i karta wydane przez Pocztę Polską z okazji 40-lecia Kędzierzyna-Koźla z inicjatywy miejscowych filatelistów. Przygotowano także okolicznościowy stempel, który znalazł się na przesyłkach przewiezionych pomiędzy urzędami pocztowymi w Koźlu i w Kędzierzynie przez listonoszy na koniach.

O godz. 14 w Domu Kultury „Chemik” rozpoczęła się uroczysta sesja rady miasta, podczas której wręczono tytuły „Zasłużony dla  miasta Kędzierzyn-Koźle. Przyznano je historykowi, nauczycielowi i długoletniemu samorządowcowi Ryszardowi Pacułtowi, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej i Zaksie Kędzierzyn-Koźle. Podczas  uroczystości odczytano m.in. listy gratulacyjne od prezydenta RP Andrzeja Dudy, czego dokonał poseł PiS Sławomir Kłosowski, oraz od premier Ewy Kopacz, co uczyniła posłanka PO Brygida Kolenda-Łabuś. Gratulacje z okazji przyznania srebrnych krzyży zasługi odebrali radni miejscy Halina Mińczuk oraz Hubert Majnusz.

Ostatnim akcentem urodzinowego dnia był koncert muzyki filmowej w wykonaniu Filharmonii Zabrzańskiej. Hala Azoty wypełniła się mieszkańcami do ostatniego miejsca.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ