Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa na Opolszczyźnie. To lekarz ze szpitala w Strzelcach Opolskich

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa na Opolszczyźnie. To lekarz ze szpitala w Strzelcach Opolskich
Wojewoda Opolski wraz z Państwowym Inspektorem Sanitarnym przekazali informacje o pierwszym potwierdzonym przypadku wystąpienia wirusa COVID-19 w regionie. Według nieoficjalnych informacji chodzi o lekarza pracującego na co dzień w Strzelcach Opolskich.

Komunikat urzędu wojewódzkiego:

Wojewoda Opolski i Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują:

został potwierdzony kolejny przypadek wystąpienia wirusa COVID-19 w Polsce. Przypadek zachorowania został stwierdzony w województwie opolskim.

Pacjent jest hospitalizowany. W województwie opolskim pod obserwacją w szpitalach celem wykluczenia zachorowania na COVID-19 przebywają obecnie dodatkowo 9 osób. W województwie opolskim pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych znajduje się obecnie 230 osób. Kwarantanną lub izolacją objęte są 18 osób.

Apelujemy o uszanowanie prywatności pacjentów.

Opolski Urząd Wojewódzki pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację na Opolszczyźnie i jest gotowe do podjęcia działań wynikających z odpowiednich procedur.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.  Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Adam 17.03.2020 21:41
A nie powinno być tak że należy powtórzyć test za 5 dni?

ooo 17.03.2020 19:30
To kiedy sesja nadzwyczajna???

KAT 17.03.2020 13:03
Ja mam wszystko w porządku i nie martw się o moje zdrowie. Za to powinieneś ty sprawdzić czy jest wszystko z tobą w porządku lizusie.

niuniek 17.03.2020 12:37
@KAT. Stuknij się w główkę. Jeżeli Twoim zdaniem, życzenie komuś zdrowia jest objawem podlizywania, to powinieneś się leczyć chociaż na nogi- bo z głową to masz PRZERĄBANE. Mimo wszystko, Tobie również życzę dużo zdrowia

Mieszkaniecodkdok 17.03.2020 12:11
A to nie było specjalnie? W pon ogłaszamy ze ma ktoś wirusa, spotkania we wtorek nie ma, a we wtorek ogłosimy ze jednak nie ma wirusa tak jak i spotkania :) panowia, panie, mieszkańcy, zostaliśmy sami! Musimy działać razem! Ponad podziałami!

KAT 17.03.2020 11:55
Typowy lizus. Większość na Pani Prezydent "psy wiesza" choć więcej zrobiła dla tego miasta (może nie zawsze dobrego) w porównaniu do p. Tudaj, która zrobiła sporo złego. Zresztą wystarczy na nią spojrzeć.

niuniek 17.03.2020 09:11
Dobra wiadomość ? Dużo zdrowia Pani starosto

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ