Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:59
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ważny remont na półmetku. Część ulicy Mostowej oficjalnie oddana do użytku

Ważny remont na półmetku. Część ulicy Mostowej oficjalnie oddana do użytku
Wspólna inwestycja starostwa powiatowego, urzędu miasta i Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn ma za sobą pierwszy etap. Dziś oddano do użytku wyremontowaną część ulicy Mostowej, na odcinku od przejazdu kolejowego do bramy bierawskiej.

Inwestycja warta blisko 1,5 miliona złotych realizowana była przez starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Powiatowi udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości połowy kosztów inwestycji w ramach tzw. schetynówek. Kluczowe dla uzyskanie rządowego wsparcia było współdziałanie samorządów oraz lokalnego biznesu.

- Dziękuję Grupie Azoty, pani prezydent Sabinie Nowosielskiej, a także zarządowi powiatu i radzie, która podjęła uchwałę o realizacji tego zadania – mówiła starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Zarówno urząd miasta, jak i Zakłady Azotowe Kędzierzyn dofinansowały inwestycję w kwocie 80 tysięcy złotych, dzięki czemu zadanie to znalazło się wysoko na rządowej liście dofinansowań.

- Ta inwestycja jest dla mnie ważna z perspektywy kierowcy, ale również mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Droga wygląda świetnie, mam nadzieję, że uda się wspólnie zrealizować kolejny etap jej przebudowy – zadeklarowała prezydent miasta Sabina Nowosielska.

SONY DSC

Wiceprezes Zakładów Azotowych Kędzierzyn, Mirosław Ptasiński wskazywał, że przebudowa drogi nie tylko wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pracowników ZAK, którzy dojeżdżają nią do pracy, ale pozwoli również na kreowanie korzystnego wizerunku firmy wśród mieszkańców miasta oraz jej kontrahentów. – Nasi partnerzy zauważają, że działając razem ze społecznością lokalną, zmieniamy nasze otoczenie na lepsze.

Remont objął odcinek drogi o długości 990 metrów. Oprócz nowego dywanika asfaltowego drogowcy wybudowali oddzieloną od jezdni ścieżkę rowerową, zamontowali barierki przy drodze oraz nowe oznakowanie. Prace nad przebudową ulicy Mostowej mają być kontynuowane w przyszłym roku.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mariusz 14.09.2015 11:06
Azoty się dorzuciły i to się ceni. Widać że im zależy na tym co się dzieje w mieście

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ