Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 marca 2024 23:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejny seans w ramach Kina Konesera. „Ida” na ekranie kina Helios

Kolejny seans w ramach Kina Konesera. „Ida” na ekranie kina Helios
Już w czwartek, w ramach serii Kino Konesera w kędzierzyńskim „Heliosie” widzowie będą mogli obejrzeć dramat psychologiczny Pawła Pawlikowskiego „Ida”.

Premiera polsko-duńskiej produkcji miała miejsce 30 sierpnia 2013 roku w Kolorado. Polscy widzowie po raz pierwszy mogli obejrzeć czarno-biały dramat podczas 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie film otrzymał nagrodę główną imprezy – Złote Lwy. Rok później „Ida” została oficjalnym polskim kandydatem do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, a także zyskała nominację do tej nagrody w kategorii najlepszych zdjęć.

Opis filmu

Polska. Rok 1962. Anna jest w nowicjacie, jako sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic. Matka przełożona namawia ją, by przed ślubami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o losach rodziny. Wyznaje, że Anna jest Żydówką. Decydują się pojechać do miejscowości, gdzie przed wojną mieszkali dziadkowie i rodzice Anny. W czasie wojny rodzina była przechowywana przez polskich sąsiadów, ale Wanda podejrzewa, że zostali przez niego zabici. W ich rodzinnym domu mieszka teraz syn sąsiada, Feliks. Wandzie udaje się wydobyć od niego informacje o ojcu. Kobiety odnajdują mężczyznę w szpitalu. Wanda przepytuje go, ale załamuje się przy pytaniu o małego chłopca, imieniem Tadzio. Anna domyśla się, że chodzi o chłopca ze zdjęcia i że jest on synem Wandy...

Projekcja filmu odbędzie się w czwartek, 29 stycznia o godzinie 18. Przed seansem odbędzie się prelekcja Andrzeja Hynka oraz liczne konkursy z nagrodami.

Najbliższy seans zapoczątkuje serię kolejnych czwartkowych spotkań z Kinem Konesera. Już w lutym widzowie będą mieli okazję zobaczyć następujące produkcje:

5 luty – Lewiatan

12 luty – Dzikie historie

19 luty – Turysta

26 luty – Gra tajemnic

Przed seansem widzowie otrzymają Kartę Kina Konesera. Umożliwia ona zakup biletów na filmy w ramach serii w niższej cenie. Posiadacze karty za bilet w ramach Kina Konesera zapłacą 19 złotych (normalny) bądź 15 złotych (ulgowy).

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ