Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:53
Reklama
Reklama
Reklama

Peczkis senatorem? Kłosowski: jestem za. Kto jeszcze z Kędzierzyna-Koźla na listach PiS?

Były kandydat na prezydenta Kędzierzyna-Koźla, a obecnie radny miejski Prawa i Sprawiedliwości może wystartować jako kandydat tej partii  w zbliżających się wyborach do Senatu. Grzegorza Peczkisa namawia do tego poseł PiS i szef tej partii na Opolszczyźnie Sławomir Kłosowski. Sam Peczkis studzi jednak emocje. Póki co jego start stoi pod znakiem zapytania.

Nazwisko Peczkisa miałoby pojawić się na liście kandydatów w wyborach do Senatu w jednomandatowym okręgu wyborczym obejmującym poza powiatem kędzierzyńsko-kozielskim również powiaty głubczycki, krapkowicki, strzelecki i oleski. To jeden z popularniejszych polityków młodego pokolenia w Kędzierzynie-Koźlu, a jeśli dołożyć do tego sondaże wskazujące na zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych, nie jest bez szans na zdobycie mandatu.

Poseł Sławomir Kłosowski przedstawił w Kędzierzynie-Koźlu zarys opolskich list prawicy na jesienne wybory parlamentarne.


- Grzegorz Peczkis był moim faworytem jako kandydat w nadchodzących wyborach do Senatu i jest nim nadal. Jest osobą kompetentną i uczciwą i jest w stanie osiągnąć dobry wynik. Chciałbym, aby moje starania o tę kandydaturę zakończyły się powodzeniem. Nie kryję jednak, że musimy brać pod uwagę również oczekiwania naszych koalicjantów. Nie wszystko, co postanowimy, może być zrealizowane – mówi poseł Sławomir Kłosowski, który w tym tygodniu przyjechał do Kędzierzyna-Koźla.

Grzegorz Peczkis przyznaje, że rozmowy o jego kandydaturze są zaawansowane, ale klamka jeszcze nie zapadła.

- Sukces w tych wyborach nie zależy wyłącznie od kandydata i jego osobistego zaangażowania w pracę podczas kampanii. Są też inne czynniki, które mogą zaważyć na ostatecznym sukcesie lub porażce. Kampania kosztuje – uzmysławia Grzegorz Peczkis.

Kogo jeszcze z Kędzierzyna-Koźla zobaczymy na listach w wyborach parlamentarnych z ramienia PiS? Listy wyborcze zostały już przyjęte przez komitet polityczny tej partii, a obecnie „trwa ich kosmetyka”, jak określił to Sławomir Kłosowski. Jednocześnie zdradza, że do Sejmu z Kędzierzyna-Koźla wystartuje Ryszard Remień, były piłkarz, a obecnie trener „Chemika”, a także radna PiS  w radzie miasta Agnieszka Iłowska. Listy kandydatów mają zostać oficjalnie zaprezentowane w tym tygodniu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
jadwiga 06.09.2015 16:32
A o towarzyszach Pokorskich/Młodzińskich zapomniał pan, panie Kłosowski? Tyle lat pracowali na konto PiSu i pana, a teraz co?

doktor 05.09.2015 17:30
oby nie , to byłoby straszne z taką twarzą reklamować kościerzyn-ośle

jadwiga 02.09.2015 13:23
A może jeszcze Jan Religa?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ