W sobotę 23 maja teren Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 zamienił się w prawdziwą krainę rodem z bajki o Flintstonach. Były prehistoryczne dekoracje, mnóstwo atrakcji i klimat, który sprawił, że zarówno dzieci, jak i dorośli choć na chwilę mogli poczuć się jak mieszkańcy epoki kamienia łupanego.
Internet, media społecznościowe, komunikatory, gry online... Dla młodych ludzi to codzienność. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieli, jak poruszać się w cyfrowym świecie bezpiecznie i odpowiedzialnie.
Choć prognozy pogody nie zapowiadały się najlepiej, a nad szkołą wisiały ciemne chmury, czwarte Święto Pieczonego Ziemniaka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się zgodnie z planem. Pyszne przekąski, domowe wypieki i rękodzieło rozgrzewały mimo temperatury na zewnątrz.
Rodzinny festyn zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 był prawdziwą eksplozją pozytywnej energii. Wydarzenie przyciągnęło tłumy uczniów, rodziców i mieszkańców, którzy wspólnie bawili się przez całe popołudnie.
Na terenie szkoły pojawiły się już domki dla pożytecznych owadów, a jakiś czas temu powstał również motylnik – specjalna rabata z kwiatami miododajnymi. Wreszcie przyszła pora na łąkę kwietną. Uczniowie PSP nr 1 żyją w zgodzie z przyrodą i aktywnie dbają o jej różnorodność w swoim otoczeniu.
Zielone koniczynki, ubrania, galaretki, a nawet zielona wata cukrowa – tak uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 świętowali Dzień Świętego Patryka! „Jedynkowicze” z radością włączyli się w obchody tego irlandzkiego święta, nadając mu wyjątkowy charakter pod hasłem „Bądź dobry jak św. Patryk”.
Festiwal Kultury Romskiej ponownie zawitał do Kędzierzyna-Koźla. Jak zawsze przyciągnął ze sobą bogactwo muzycznej tradycji. Impreza zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 przepełniona była tańcem i pięknymi strojami.
W ostatni weekend lata Stowarzyszenie Przyrodniczo-Kulturalne "Pod Prąd" we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 1 z Kędzierzyna-Koźla zorganizowało serię wydarzeń w ramach projektu "Edukacja Kulturowa Opolszczyzny - EDUKO pn. "Europa kraina małych ojczyzn". Projekt, realizowany przez Muzeum Śląska Opolskiego, jest finansowany ze środków Województwa Opolskiego i odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Szymona Ogłazy, Wojewody Opolskiego Moniki Jurek oraz Opolskiego Kuratora Oświaty Joanny Raźniewskiej.
W poniedziałek 3 czerwca Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, odwiedził Witold Mondry - kucharz, bloger, niezwykły 23-latek, który stał się inspiracją dla wielu młodych, przyszłych kucharzy. Witek jest zwycięzcą VIII Edycji Hell's Kitchen Polska, ale to nie wszystkie jego talenty. Wydarzenie zorganizowano z okazji Dnia Dziecka.
Pierwsza szkoła w Kędzierzynie świętuje swój zacny jubileusz. Przez 120 lat wykształciła wiele pokoleń, od zawsze była międzykulturowa i wciąż się rozwija. Dziś w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się jubileuszowe uroczystości, w których brało udział wielu zaproszonych gości. Był czas na gratulacje, kwiaty i oczywiście mnóstwo wspomnień z dawnych szkolnych ławek. Urodziny szkoły były również okazją do odsłonięcia kolejnego koziołka w naszym mieście.