Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 18:55
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Awanse i wyróżnienia dla nauczycieli szkół średnich z Kędzierzyna-Koźla

Awanse i wyróżnienia dla nauczycieli szkół średnich z Kędzierzyna-Koźla
Mimo niżu demograficznego szkołom ponadgimnazjalnym, nadzorowanym przez władze powiatu, udało się przyciągnąć większą liczbę uczniów. To efekt ciekawej promocji placówek oraz nowych kierunków nauczania. Dziś (26.08) na uroczystości w kędzierzyńskim starostwie podziękowania otrzymali nauczyciele z długoletnim stażem, wręczono też akty mianowania dla sześciu nauczycieli szkół średnich, poinformowano o awansach dla dziesięciu nauczycieli dyplomowanych, a powołania otrzymali nowi dyrektorzy.

- Wszystkim bardzo dziękuję za pracę wykonaną w poprzednim roku szkolnym, ponieważ ta praca z młodzieżą staje się z każdym miesiącem trudniejsza, życzę kolejnych sukcesów – mówiła starosta Małgorzata Tudaj i dodała, że powiat planuje już kolejne inwestycje w placówkach oświatowych.

- Przez lata obserwuję sytuację w oświacie i trzeba powiedzieć, że dyrektor ma coraz trudniej, kiedyś to były prace remontowe w trakcie wakacji, a teraz do nich doszła jeszcze biurokracja, która tak zaatakowała oświatę, podobnie jak inne dziedziny, że oprócz pracy nadzorczej jest też sporo przeróżnej dokumentacji, i to może przytłaczać – mówił wicestarosta Józef Gisman, były nauczyciel i wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1.

W tym roku szkolnym powiat zwiększy nacisk na pomoc uczniom najsłabszym, mającym duże trudności z opanowaniem treści z podstawy programowej. – Nauczyciele zwrócą szczególną uwagę na umiejętności mające wpływ na wyniki z egzaminów zawodowych oraz maturalnych, położą nacisk na jakość nauczania, zmieni się też forma zajęć z wychowania fizycznego, które mają być atrakcyjniejsze. Nadchodzący rok szkolny będzie Rokiem Otwartej Szkoły – mówiła Aurelia Stępień, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty. Szkoły zintensyfikują również pracę z uczniem zdolnym i rozszerzą ofertę pomocy dla podopiecznych mających problemy z nauką, szczególnie matematyki. To tylko niektóre z zadań, jakie postawiono przed pracownikami w placówkach ponadgimnazjalnych.

Adam Lecibil - starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Wyróżniona za długoletni staż pracy:

Agnieszka Kossakowska – dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. od 20 lat pracuje w kozielskiej placówce, od trzech lat na stanowisku dyrektora.

Nowi nauczyciele mianowani:

Danuta Treffon – Zespół Szkół nr 1.

Rafał Wala – CKPiU.

Alina Bielak-Makuch – Zespół Szkół Specjalnych.

Robert Warzecha – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Izabela Dombek – Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Michał Domerecki – Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Nauczyciele dyplomowani:

Remigiusz Nawrot – Zespół Szkół Specjalnych.

Anna Lipniacka – Zespół Szkół Specjalnych.

Aneta Nawizowska – Zespół Szkół nr 1.

Beata Kot – Zespół Szkół nr 3.

Bernard Baron – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej: Waldemar Wczasek, Elżbieta Żarska, Tomasz Sitnik, Arkadiusz Pietrzak, Krzysztof Kaczmar.

Nowi dyrektorzy:

Justyna Lubieniecka – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Katarzyna Arciszewska-Stępień – II Liceum Ogólnokształcące.

mianowania2

mianowania5

 

 

mianowania2

mianowania2

mianowania5

mianowania5


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ