Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 18:19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podczas kontroli znaleźli w aucie amfetaminę. Młody kierowca mógł być pod wpływem narkotyków

Podczas kontroli znaleźli w aucie amfetaminę. Młody kierowca mógł być pod wpływem narkotyków
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna miał narkotyki. Wpadł podczas kontroli drogowej. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Ponadto, jeżeli specjalistyczne badanie krwi potwierdzi obecność narkotyków w jego organizmie, odpowie on również za kierowanie pojazdem w stanie po zażyciu środków odurzających.

W poniedziałek (18 marca), około godziny 3:30 policjanci z Kędzierzyna-Koźla, patrolując miasto, zwrócili uwagę na osobowego volkswagena. Samochodem tym jechał młody mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Gdy policjanci ruszyli za pojazdem, jego kierowca gwałtownie skręcił na pobliski parking.

W trakcie legitymowania mężczyzna był bardzo nerwowy. Kontrola pojazdu wyjaśniła dlaczego. Funkcjonariusz znaleźli w schowku zawinięty w folię biały proszek. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczone blisko 4 gramy proszku to amfetamina. Ponadto policjanci w rozmowie z mężczyzną ustalili, że najprawdopodobniej kierował on pojazdem po zażyciu narkotyków. W związku z tym mężczyzna został poddany badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie, a także zatrzymano mu prawo jazdy.

21-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat więzienia. Ponadto jeżeli specjalistyczne badanie krwi potwierdzi obecność narkotyków w jego organizmie, odpowie on również za kierowanie pojazdem w stanie po zażyciu środków odurzających.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pietia 20.03.2019 13:46
Za jazdę po pijanemu lub pod wpływem narkotyków - powinien być PRZEPADEK SAMOCHODU!? Jest to NIE TYLKO moje zdanie Dosyć pobłażliwości dla potencjalnych ZABÓJCÓW za kierownicą!!??

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ