Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

40 lat w służbie naszego bezpieczeństwa. Brygadier Zygfryd Steuer przeszedł na emeryturę

40 lat w służbie naszego bezpieczeństwa. Brygadier Zygfryd Steuer przeszedł na emeryturę
Jest jednym z twórców dzisiejszej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Na karcie jego służby zapisały się straszliwe pożary i wielkie powodzie. Dla kolegów i nie tylko jest wzorem strażaka. Brygadier Zygfryd Steuer, dotychczasowy zastępca komendanta straży pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, po 40 latach służby przeszedł na emeryturę.

Uroczyste pożegnanie Zygfryda Steuera miało miejsce w piątek 31 lipca. Poza strażakami uczestniczyli w nim także m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów.

To przykład, jak można wzorowo przepracować 40 lat, pamiętam, kiedy pierwszy raz się spotkaliśmy, tworzyliśmy tę jednostkę, przeżyliśmy transformację, te wszystkie zmiany, które nastąpiły. Jednak zawsze łączyła nas przyjaźń i to, że potrafiliśmy sobie zaufać w trudnych sytuacjach, np. podczas stanu wojennego – wspominał Karol Stępień, Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, niegdyś szef strażaków w Kędzierzynie-Koźlu. – Zawsze mogłem na ciebie liczyć, nigdy nie usłyszałem, że się czegoś nie da, przyjacielu, dziękuję ci – dodał.

Pamiętam, jak budowaliśmy w powiecie służby zespolone, byliście najpewniejszymi służbami w sensie bezpieczeństwa powiatu, a ty Zygfrydzie byłeś twórcą tych służb. Niełatwa to służba oraz zobowiązanie – nieść pomoc innym, chronić mienie, zdrowie i życie – mówił Józef Gisman, wicestarosta powiatu.

Nowym zastępcą komendanta straży pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu został mł. bryg. Mirosław Stadniczuk – dotychczas kierujący jednostką ratownictwa chemicznego.

steuer4

steuer8

steuer4

steuer4

steuer8

steuer8


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ