Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:50
Reklama
Reklama
Reklama

Premier z PO i kandydatka na premiera z PiS przyjadą do Kędzierzyna-Koźla?

W Polsce trwają dwa duże polityczne tournée – jedno prowadzi obecna premier z Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz, drugie – kandydatka na premiera z Prawa  i Sprawiedliwości Beata Szydło. Niewykluczone, że ich ścieżki jeszcze przed jesiennymi wyborami przetną się w Kędzierzynie-Koźlu.

Beata Szydło w zeszłą sobotę na chwilę wpadła już do Kędzierzyna-Koźla, ale trudno to nazwać wizytą z prawdziwego zdarzenia, tym bardziej oficjalną, a raczej kawową przerwą na trasie. Posłanka PiS po prostu podczas pobytu na Opolszczyźnie zatrzymała się u nas, aby porozmawiać z lokalnymi działaczami.

- Chcielibyśmy, aby Beata Szydło odwiedziła nas raz jeszcze, tym razem oficjalnie, aby spotkać się z mieszkańcami. Jest wiele spraw, które chcielibyśmy omówić. Niewykluczone, że wizyta będzie miała miejsce we wrześniu, choć nie możemy tego jeszcze przesądzać – tłumaczy Grzegorz Peczkis, radny PiS rady miasta Kędzierzyna-Koźla.

O problemach Kędzierzyna-Koźla premier Ewie Kopacz z Platformy Obywatelskiej chcieliby również opowiedzieć przedstawiciele lokalnych struktur tej partii. Premier właśnie podróżuje po Polsce. W niektórych miejscach organizowane są nawet wyjazdowe posiedzenia rządu. Czy jedno z nich może odbyć się w Kędzierzynie-Koźlu?

- Mogę obiecać, że jeżeli pani premier przyjedzie do Kędzierzyna-Koźla, to nie wpadnie na kawę, tylko spotka się z mieszkańcami – mówi kędzierzyńska posłanka PO Brygida Kolenda-Łabuś. – Zgłosiłam sztabowi taki pomysł, aby to nie w Opolu odbyło się to spotkanie, a w Kędzierzynie-Koźlu, gdyż mamy specyficzne uwarunkowania życia, które być może panią premier zainteresują – dodaje, zaznaczając, że jeśli do przyjazdu dojdzie – premier w gorącym okresie przedwyborczym chcieliby widzieć u siebie nie tylko działacze z Kędzierzyna-Koźla – niekoniecznie musi to być posiedzenie całego rządu (te raczej odbywają się w dużych ośrodkach), a zwykła wizyta w terenie.

Jakie to specyficzne uwarunkowania mogą zainteresować premier Kopacz? Posłanka precyzuje, że ma na myśli kędzierzyński przemysł, który wyróżnia nas na Opolszczyźnie, kojarzonej raczej z rolnictwem.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ