Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:18
Reklama
Reklama
Reklama

Masz niepotrzebne, ale nadal dobre sprzęty? Teraz łatwiej przekazać je potrzebującym

W wielu piwnicach i na strychach zalegają całkiem jeszcze dobre przedmioty, które nie są nam już potrzebne, a jednocześnie szkoda ich wyrzucić, bo nadal przedstawiają jakąś wartość użytkową. Teraz jest na to sposób. W Kędzierzynie-Koźlu ruszyła akcja „Podaj dalej”. Jej celem jest skontaktowanie osób, które posiadają niepotrzebne urządzenia  RTV i AGD meble i inne, z osobami, które ze względu złą sytuację materialną chętnie jej przyjmą.

Niekiedy całkiem dobre rzeczy lądują także na śmietniku. Może najpierw warto zastanowić się, czy rzeczywiście są już zupełnie do niczego. Sprawna lodówka, telewizor albo szafa komuś mogą służyć jeszcze przez  wiele lat.

- Wśród podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu są osoby, którym bardzo często brakuje podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego lub są one mocno zużyte, a nie stać ich na nowy zakup – wyjaśnia Jarosław Jurkowski z urzędu miasta.

Pomoc w ramach akcji „Podaj dalej” adresowana jest do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdyż sytuacja materialna tych osób jest zweryfikowana. A także monitorowana przez pracowników socjalnych, dzięki czemu wiadomo, co w danym momencie jest im potrzebne.

Jak zaznaczają urzędnicy, akcja nie ma charakteru zbiórki publicznej. MOPS jest jedynie pośrednikiem. Aby przekazać rzecz, należy skontaktować się z pracownikiem ośrodka – namiary poniżej. To na obdarowywanym spoczywa trud odebrania rzeczy i jej transportu.

W MOPS założona zostanie skrzynka, do której osoby ubogie będą mogły wrzucać zgłoszenia określające, czego potrzebują, a na stronie internetowej  ośrodka pojawi się zakładka, gdzie zostaną one skatalogowane.

Dane kontaktowe do pracowników MOPS koordynujących akcję:

  • Agnieszka Cetnar 77 483 48 48 wewn. 139

  • Irena Pakosz 77 483 20 63 wewn. 112

  • Klaudia Wojdyła 77 483 20 63 wewn. 126


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ