Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:08
Reklama
Reklama
Reklama

Szpitalowi nie opłaca się nas leczyć. Czy będzie przekształcony w spółkę?

Szpitalowi nie opłaca się nas leczyć. Czy będzie przekształcony w spółkę?
Prywatyzacja, komercjalizacja, przekształcenie – przez lata tych słów w odniesieniu do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu w oficjalnych wypowiedziach unikano jak ognia. Dziś dużo łatwiej przechodzą przez gardło. Sytuacja finansowa szpitala jest trudna i jeśli na jego koncie pojawią się kolejne obciążenia, może nastąpić konieczność przekształcenia go w spółkę - czytamy w dzisiejszym wydaniu Tygodnika Kędzierzyńsko-Kozielskiego Dobra Gazeta.

- W przypadku uznania pozwów pracowników dotyczących zaległych wynagrodzeń dalsze funkcjonowanie szpitala w obecnej formule organizacyjno-prawnej może nie być możliwe. Z godnie z ustawą o działalności leczniczej w przypadku wygenerowania straty wyższej niż amortyzacja po stronie właściciela następuje obowiązek przekształcenia go z samodzielnego zakładu opieki zdrowotnej w spółkę prawa handlowego – wyjaśnia dyrektor Marek Staszewski.

Niepokoi wynik finansowy, który SP ZOZ osiągnął na działalności medycznej, a więc inaczej mówiąc – na leczeniu ludzi, co jest jego najważniejszą rolą. Strata wyniosła aż 1,8 mln zł i była wyższa niż w roku 2013.

Jaka jest sytuacja ekonomiczna szpitala i dlaczego wyrok w sprawie wypłaty zaległych wynagrodzeń dla personelu szpitala może ostatecznie zaważyć na tym, czy rozpocznie się proces jego komercjalizacji? O tym szeroko w najnowszym numerze Tygodnika Kędzierzyńsko-Kozielskiego Dobra Gazeta.

DG-11.P01

DG-11.P01

DG-11.P01

szpital11 c

szpital11 c


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ