Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:51
Reklama
Reklama
Reklama

Oferują perfumy, po których traci się przytomność. Oszuści w Kędzierzynie-Koźlu

Oferują perfumy, po których traci się przytomność. Oszuści w Kędzierzynie-Koźlu
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla ostrzegają przed oszustami, którzy proponują zakup perfumów. Powąchanie oferowanych przez nich zapachów może doprowadzić do utraty przytomności.

- Od rana napływają do nas zgłoszenia o kolejnych próbach oszustw. Osoby podające się za sprzedawców perfum dają je powąchać. W tym momencie można stracić przytomność, a złodzieje mają czas na splądrowanie mieszkania - informuje sierżant Dorota Bagrowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

W ostatnim czasie przestępcy wykorzystują różne metody oszustw m.in. na tzw. „pracownika wodociągów”, „pracownika administracji”, „wolontariusza”, bądź też podają się za sprzedawcę różnego rodzaju sprzętu. Sprzedaż perfum to najnowsza metoda działania oszustów.

Policjanci apelują:

Powyższe sytuacje mogą przydarzyć się naszym bliskim lub sąsiadom. Dlatego niezbędne jest pobudzenie czujności rodzinnej a także sąsiedzkiej. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
K-K 18.04.2018 11:50
Najpierw ciasteczka, teraz perfumy... Trzeba zachować czujność, zwłaszcza seniorzy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ