Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 19:42
Reklama
Reklama
Reklama

MATOŁKI: O włos od wypadku. Skrajny popis nieodpowiedzialności na drodze [WIDEO]

Skrzyżowanie ulic Przyjaźni i Tuwima szczególnie ostatnio nie cieszy się dobrą opinią. Ostatnio nieomal doszło tam do kolejnego wypadku. Sytuację zarejestrowała kamera w samochodzie naszego czytelnika.

Gdyby doszło do zderzenia, a brakowało centymetrów, prawdopodobnie wina leżałaby po obu stronach: jeden z samochodów wyprzedzał na skrzyżowaniu, drugi wyjechał z ulicy podporządkowanej w momencie, gdy drogą z pierwszeństwem zbliżały się do niego inne pojazdy. Ci kierowcy zdecydowanie mieli więcej szczęścia niż rozumu. Ku przestrodze...

https://www.youtube.com/watch?v=aVVEpQIetCg&feature=youtu.be

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
www 22.02.2018 23:54
A ten który wyprzedzał na ciągłej skąd mógł wiedzieć że pacan wyjedzie z podporządkowanej

Puki pik 20.02.2018 22:13
A niby skad mógł widziec pacana który bedzie wyprzedzal na ciaglej. Postawicie sie na miejscu tego kierowcy. Ciagle tam takie sytuacje sie powtarzaja. I przewaznie rejestracja ost lub okr.

Www 20.02.2018 16:58
On nie ma sie upewnic tylko ma ustapic pierwszenstwa pojazdom poruszajacym sie po drodze poprzecznej. To co napisales jest bzdura. Skad ty taka regulke wytrzaanales? Sam wymysliles?

phoenix 20.02.2018 11:13
To nieprawda... znak stop oznacza, że kierowca musi zatrzymać pojazd i upewnić się, że wjazd np. na drogę z pierwszeństwem przejazdu jest bezpieczny. Tak właśnie było. Powtórzę... kierowca się zatrzymał, upewnił się, że bezpiecznie może wykonać manewr włączenia się do ruchu na drogę z pierwszeństwem przejazdu. Ale nieraz nie idzie przewidzieć szaleńczych manewrów innych kierowców :-)

Www 20.02.2018 09:53
Znak stop oznacz, ze kierowca ma ustapic pierwszenstwa pojazdom poruszajacym sie po drodze. Nie ma znaczenia czy ktos kogos wyprzedzal, czy nie. A jezeli ktos jest frajerem i zgadza sie na uznanie winy obopolnej, to jego sprawa. W tej sytuacji jednoznacznie wina lezalaby po stronie wyjezdzajacego z podporzadkowanej

Myslenie nie boli 19.02.2018 14:01
observer ma racje. Jak można mówić, że facet walący lewym pasem na podwójnej ciągłej przez skrzyżowanie ma jakiekolwiek pierwszeństwo nad czymkolwiek? W ogóle go tam nie powinno być, nawet przez chwile nie powinien się tam znaleźć...

lol 19.02.2018 13:56
Nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu przez skrzyżowanie pod prąd lewym pasem na podwójnej ciagłej? Serio?

observer 18.02.2018 14:59
Nareszcie ktoś Piotrusiowi starał się wytłumaczyć. Może zrozumie .Ja nie miałem cierpliwości.

phoenix 17.02.2018 20:33
Wyjeżdżający z podporządkowanej miał prawo wyjechać w lewo na główną ulicę ponieważ samochód przed nim sygnalizował skręt w prawo, poruszał się wolno i nic nie wskazywało na to, że na lewym pasie ktoś na skrzyżowaniu, na podwójnej ciągłej będzie wyprzedzał... Generalnie mógł zaczekać bo za 10 sek miał by pusto i z lewej i prawej no ale cóż ;-0, ale napewno nie złamał przepisów. Sprawca potencjalnego wypadku byłby jeden. wyprzedzający.

Mirek 17.02.2018 13:39
Dobra widzę samych znawców... zapytajcie policji kogo by była wina.... ale wam podpowiem jeśli by doszło do kolizji to wina była by wspólną. Kierowca wyjeżdżający za nieustapienie pierwszeństwa a wyprzedzając za wyprzedzanie na skrzyżowaniu..... była kiedyś taka sytuacja w Uwaga Pirat. Druga rzecz kierunkowskaz nie upoważnia tego pana z osiedla do wyjazdu na główną bo gdyby skrecajacemu się dowiedziało i walnalby w ta vectre która wyjeżdżała, nawet na włączonym kierunku to i tak wina by była wyjezdzajacego. Tyle w temacie.

pan Piotr 13.02.2018 20:05
no lepiej bym tego nie ujął

www 13.02.2018 19:16
Nie zmienia to faktu, że wyprzedzający otrzymałby mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu, a drugi kierowca za spowodowanie kolizji drogowej. Ponieważ nie ustąpił pierwszeństwa. Na dodatek tam jest znak STOP

mieszczuch x 13.02.2018 18:33
Właśnie przez takich typów jak ty sa wypadki.Nie warto zaczekać trochę tak dla bezpieczeństwa? Narażasz innych na utratę zdrowia więc jak najszybciej oddaj to swoje prawko ,jak je jeszcze masz.Trochę pochyl tą twoją "czapę" bo wylewa z ciebie to zarozumialstwo.

karol 13.02.2018 17:19
Panie Piotrze, jest jeszcze jeszcze coś takiego: "Art. 4. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania" Jakie okoliczności przedstawione na filmie wskazywały wcześniej, że wyprzedzacz-idiota tak się zachowa?

pan Piotr 13.02.2018 15:47
panie obserwer właśnie dlatego napisałem to,co napisałem bo zobaczysz,że gościu włączył kierunkowskaz i nie mając wystarczającej widoczności wpadniesz prosto na pana Piotra. opcja druga kierowca z włączonym kierunkowskazem wcale nie będzie miał zamiaru skręcać.kto wtedy będzie winien? on-bo nie wyłączył migacza czy ty-bo wyskoczyłeś mu z podporządkowanej?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ