Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Środkowy odcinek obwodnicy coraz mniej ją przypomina. Będzie jeszcze jedno przejście

Działkowcy wywalczyli budowę kolejnego przejścia na alei Armii Krajowej – powstanie ono na wysokości ulicy Młyńskiej, a ruch na nim będzie regulowany sygnalizacją świetlną. Ten odcinek obwodnicy Kędzierzyna-Koźla coraz mniej ma z nią wspólnego i przypomina już zwykłą śródmiejską ulicę.

Dawno, dawno temu kierowca, który wjechał na obwodnicę z osiedla Piastów, mógł w miarę płynnie dojechać aż do ronda Milenijnego – nie było ronda Grunwaldzkiego, przejścia z sygnalizacją świetlną na wysokości dzisiejszego Carrefoura, ani pobliskiego ronda Pileckiego. Wkrótce do tej wyliczanki dodać trzeba będzie jeszcze sterowane sygnalizacją świetlną przejście dla pieszych za galerią handlową – na wysokości ulicy Młyńskiej.

Obwodnica, która w założeniu ma pozwolić na płynne ominięcie śródmiejskich ulic, powoli sama zaczyna je przypominać. Stworzenia kolejnego przejścia od dawna domagali się działkowcy, którzy teraz w dogodny sposób nie mogą dostać się do swoich ogródków – mieli do wyboru nadrobić drogi, albo złamać przepisy, przechodząc w niedozwolonym miejscu, co na wysokości Młyńskiej jest zresztą nagminne. W sprawę zaangażowała się posłanka Brygida Kolenda-Łabuś.

- W związku z inicjatywą mieszkańców i radnych dotyczącą tego przejścia, otrzymałam odpowiedź stwierdzającą, że jest ono potrzebne i że to zadanie jest planowane na 2016 rok. Jako że gmina miała swój udział w realizacji tego zadania, bo sfinansowała dokumentację i będzie wykonywać część chodnikową, zaczęłam chodzić po ministerialnych korytarzach. Mam informację, że będzie to realizowane już we wrześniu tego roku – mówi posłanka.

Jednocześnie pojawiły się obawy, czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zlikwiduje przejścia dla pieszych zaraz za wiaduktem kolejowym, z którego korzystają głównie mieszkańcy osiedla Żabieniec.

- Potwierdzam, że zadanie stworzenia przejścia na wysokości ulicy Młyńskiej praktycznie jest już gotowe do realizacji. Czekamy jedynie na finasowanie. Nie potwierdzam natomiast, by była mowa o likwidacji przejścia w pobliżu wiaduktu kolejowego – zapewnia Michał Wandrasz z opolskiego oddziału GDDKiA.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Mieszkaniec 05.06.2015 18:33
"Nie potwierdzam natomiast, by była mowa o likwidacji przejścia w pobliżu wiaduktu kolejowego" ale i nie zaprzeczam ... pożyjemy zobaczymy, no ale najważniejsze pytanie brzmi dla ilu osób powstanie nowe przejście?

Bartodziej O. 05.06.2015 15:44
A potem postawią ograniczenie do 30 i zamaskowane gestapo w krzakach. A poważnie to jest jeszcze szansa to jakoś powstrzymać? Przecież obwodnica to osiedlowa dróżka!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ