Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 07:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W tym sezonie autobus zawiezie cię prawie na samą plażę w Dębowej

W tym sezonie autobus zawiezie cię prawie na samą plażę w Dębowej
Władze Kędzierzyna-Koźla zawarły z władzami gminy Reńska Wieś porozumienie, dzięki któremu autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji będą mogły kursować do Dębowej. To wyjście naprzeciw oczekiwań mieszkańców lubiących wypoczywać nad tamtejszym jeziorem.

- To nie są duże koszty, a dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy w dogodny sposób będą mogli dotrzeć do cieszącego się bardzo dużą popularnością kąpieliska – mówi prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska. – Chcemy, aby nasi mieszkańcy czuli się komfortowo. Kto chce, może iść na basen w Azotach, od 1 lipca na krytą pływalnię albo pojechać na jezioro w Dębowej – zachęca.

Nie każdy plażowicz musi to wiedzieć,  ale jezioro w Dębowej, mimo że latem spotkać można nad nim głównie mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, leży już na terenie gminy Reńska Wieś. Natomiast autobusy MZK co do zasady poruszają się tylko po terenie gminy Kędzierzyn-Koźle. Dlatego do wprowadzenia sezonowych kursów nad jezioro potrzebne było porozumienie obu samorządów. Taki krok był postulowany od dawna. Autobusy zaczną kursować 20 czerwca.

- W czerwcu będą to kursy wykonywane tylko w weekendy. Będzie je obsługiwać linia numer 10 kursująca od biurowca w Blachowni przez osiedle Piastów, Śródmieście, Pogorzelec i Kłodnicę do Koźla i dalej do Dębowej. W lipcu i w sierpniu autobus będzie kursował codziennie – wyjaśnia Joanna Koziarska-Kiziak, prezes MZK.

Autobusy będą ruszać w trasę kilka razy dziennie – rozkład jazy znaleźć będzie można na stronie internetowej MZK. Ceny biletów będą takie same jak na wszystkich innych trasach.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
niknak 04.06.2015 10:00
wszystko piknie ale może niech jakiś urzędas podniesie swój zadek i przejdzie się po głównych ulicach Koźla wokół rynku zwłaszcza w stronę PKSu. Jeszcze nie było takiego syfu w tym mieście. Zamiast samochodu rower albo spacer i wszystko stanie się jasne, zobaczycie jaki jest syf w mieście, ludzie chodzą jak krowy po głównych ulicach a na Piastowskiej w południe jak nie ma policji ścigają się samochody................

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ