Apogeum wydarzenia będzie Eucharystia, która rozpocznie się 30 minut po północy - do wzięcia udziału we Mszy Świętej Ojcowie Oblaci zachęcają każdego.
Kilka minut przed 24. uczestnicy wydarzenia wraz z wiernymi będą odliczać czas do północy, odpalać fajerwerki i składać sobie noworoczne życzenia.
"Sylwester z Oblatami" będzie, jak mówią organizatorzy zabawą bezalkoholową. - Chcemy pokazać jako młodzi ludzie, że można się świetnie bawić bez alkoholu. By spędzić świetnie czas wystarczy wziąć ze sobą uśmiech, no i... drugą osobę - mówi Piotr Pawłowski, animator wspólnoty "Niniwa"
Kolejną, a zarazem najważniejszą częścią alternatywy jest spędzenie pierwszych chwil nowego roku z Panem Bogiem.
- Chcemy podziękować Bogu za cały rok, za wszystkie chwile które przyniosły nam nie tylko radość, ale także smutek, za chwile które przyniosły nam doświadczenie. Pragniemy także prosić o potrzebne łaski w 2018 - opowiada ojciec Mariusz Piasecki OMI, opiekun wspólnoty.
Nad imprezą "Niniwy" patronat objął muzyczny zespół młodzieżowy "Karwasz Barabasz" działający przy kościele.

Napisz komentarz
Komentarze