Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Radny Peczkis odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta

Grzegorz Peczkis z Prawa i Sprawiedliwości na własne życzenie przestał być wiceprzewodniczącym rady miasta Kędzierzyna-Koźla. Wolał stanowisko mniej prestiżowe, ale w praktyce dające dużo większe prerogatywy – przewodniczącego komisji rewizyjnej.

Można byłoby mówić o końcu jakiejś koalicji, gdyby dotychczasowe  stanowisko przypadło Peczkisowi według takiego rozdania. W tym przypadku raczej chodziło o polityczny parytet – Platforma Obywatelska ma w radzie miasta większość pozwalającą jej na rządzenie bez sojuszników.

Rezygnacja Peczkisa wprost wynika z rezygnacji jego partyjnej koleżanki i radnej Agnieszki Iłowskiej ze stanowiska przewodniczącej komisji rewizyjnej. Została ona przyjęta przez radnych późnym wieczorem na sesji w czwartek. Równocześnie Peczkis złożył swoją rezygnację i objął stanowisko po Iłowskiej. W poprzedniej kadencji samorządu przewodniczył już komisji rewizyjnej.

Na razie stanowisko wiceprzewodniczącego rady miasta pozostaje nieobsadzone. Niewykluczone, że nowy przewodniczący zostanie wybrany już za miesiąc. Teoretycznie to stanowisko mogłoby teraz przypaść komuś z klubu Radnych Niezależnych, ale zważając na ostatnie nastroje między tym środowiskiem a Platformą przynajmniej na razie wydaje się to mało prawdopodobne.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ