Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:11
Reklama
Reklama
Reklama

Dobry pomysł na biznes już w zalążku przyciąga pieniądze. Pomaga inkubator

Dzisiejszy poranek ci młodzi ludzie zapamiętają na długo. Zupełnie nie spodziewali się, że w swojej szkole będą na językach wszystkich. Jak co dzień siedzieli na lekcjach, gdy do klas nagle wpadła ekipa telewizyjna, a za nią prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego z wielkim czekiem. Właśnie tak wyglądało wręczenie nagród w konkursie na najlepszy pomysł biznesowy dla uczniów i studentów. Wygrały „inteligentne breloczki”.

Konkurs zorganizował Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy razem ze swoim Inkubatorem Przedsiębiorczości. Chodziło o wymyślenie najbardziej innowacyjnego i perspektywicznego pomysłu na biznes. Konkurs był dwuetapowy: najpierw uczniowie lub zespoły opisywali swój pomysł, a następnie autorzy pięciu najlepszych prac prezentowali je przed  komisją złożoną z przedstawicieli urzędu miasta, firm Brenntag Polska i Solidaris oraz samego KKPP. Główna nagroda wynosiła aż 7 tysięcy złotych. Było więc o co walczyć.

- Chcieliśmy dać młodym ludziom impuls do kreatywnego myślenia o możliwościach biznesowych, które przed nimi stoją. Od tego zaczyna się każde przedsięwzięcie – od dobrego pomysłu i dostrzeżenia dla niego potencjału rynkowego. Ten cel został osiągnięty. Pomysły są bardzo ciekawe i różnorodne. Nie tylko te nagrodzone. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich zostanie przekuta w biznes. Oczywiście pierwsze kroki na rynku najkorzystniej i najbezpieczniej jest stawiać z naszym inkubatorem przedsiębiorczości. Dla finalistów konkursu pierwsze pół roku w inkubatorze będzie całkowicie darmowe, gdy już zdecydują się na realizację swoich pomysłów na biznes – mówi Wiesław Skwarko, prezes KKPP.

- Zaletą tych projektów jest, że są one możliwe do wdrożenia i to w Kędzierzynie-Koźlu. Nawet więc będąc jeszcze bardzo młodym człowiekiem można myśleć już o tym, jak robić własny biznes, a od tego już krok do realizacji – dodaje Ewa Wołynkiewicz, przedstawiciel Brenntag Polska.

Zwycięski pomysł na biznes należy do Krzysztofa Glacela z II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu.

– Mój pomysł biznes polega na produkcji i sprzedaży inteligentnych breloczków do kluczy m.in. dla osób starszych. Pierwsza wersja składałaby się z opaski na rękę i samego breloczka, dzięki czemu można będzie namierzyć, gdzie w danym pomieszczeniu się on znajduje. Wersja druga to breloczek wyposażony w moduł GPS i dedykowaną mu aplikacją na telefon – wyjaśnia licealista. Za swój pomysł otrzymał 7 tys. zł.

Drugą nagrodę i 3,5 tys. zł otrzymały Alicja Koltun i Ewa Kosakowska również z II LO – autorki pomysłu na firmę cateringową oferującą zdrową żywność.

- Same interesujemy się zdrowym odżywianiem i w ogóle zdrowym stylem życia. Takich osób jest coraz więcej, a nie ma firmy cateringowej, która specjalizowałaby się w zdrowej żywności. O swoim biznesie myślimy bardzo poważnie – zapewniają.

Z kolei trzecia nagroda i 1,5 tys. zł powędrowała do Dominika Stein z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu, który chce otworzyć centrum dla graczy komputerowych.


Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
niepelnosprawny.org 24.02.2016 13:47
wystraszeni, troche za bardzo z nienacka, niektorzy mogli dostac silnych emocji

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ